Eurolygos jaunimo turnyro starte – apmaudi žalgiriečių nesėkmė 0

Eurolygos jaunimo turnyrą Milane Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai pradėjo pralaimėjimu. Po įnirtingos ir permainingos kovos žalgiriečiai nusileido turnyro šeimininkams – Milano „Emporio Armani“ krepšininkams – 59:62.

Tomo Masiulio auklėtiniai itin prastai atakavo iš toli (vos 1 iš 22 tritaškių), ir nors metė kone dvigubai daugiau baudos metimų bei pranoko varžovus pagal naudingumą, to pergalei nepakako.

Tai buvo pirmosios kauniečių rungtynės B grupėje. Rytoj „Žalgirio“ jaunimas bandys reabilituotis mače prieš Stambulo „Fenerbahce Ulker“ bendraamžius, o grupių etapą užbaigs rungtynėmis šeštadienį prieš Madrido „Real“ bendraamžius. Tik grupės nugalėtoja žengs į finalą ir grumsis dėl nugalėtojų vardo sekmadienį prieš pačias svarbiausias Eurolygos kovas.

Mačo pradžioje iniciatyvos ėmėsi aukštaūgis Martynas Echodas. Jis po atkovoto kamuolio puolime pelnė pirmuosius komandos taškus, po to pasižymėjo taiklia bauda bei antruoju dvitaškiu – 5:5. Prie minėtojo vidurio puolėjo prisidėjo po du taškus pelnę Raimundas Žuklevičius ir Rokas Mažionis, tačiau priekyje buvo turnyro šeimininkai (12:9). „Žalgiris“ ir toliau dominavo baudos aikštelėje. Dėjimais į krepšį pasižymėjo Martynas Sajus bei Kristupas Žemaitis, po du taškus pridėjo Ignas Fiodorovas ir Justas Vazalis, ir žalgiriečiai persvėrė rezultatą savo pusėn – 17:14. Per likusias tris minutes komandoms taškų pelnyti nepavyko, tad po pirmojo ketvirčio priekyje išliko kauniečiai – 17:14.

Antrąjį kėlinį keturiais taškais be atsako pradėjo Milano ekipa bei vėl išsiveržė į priekį (18:17). Ilgai pirmauti varžovams žalgiriečiai neleido. Kartą tiksliai nuo baudų metimų linijos metė R.Mažionis, septintąjį tašką pelnė M.Echodas, o K.Žemaitis prie sėkmingos atkarpos prisidėjo realizuotais baudų metimais – 22:18. Tiesa, rungtynės ir toliau vyko labai dinamiškai – keturis taškus surinko varžovai, tačiau nieko nelaukę savo žodį tardavo ir T.Masiulio auklėtiniai. Užtikrintą žaidimą tęsė po du taškus pelnę M.Echodas ir K.Žemaitis (26:24). Ketvirčio pabaigoje dar kartą iš viršaus įkrovė M.Echodas, pagaliau pasižymėti pavyko Martynui Varnui. Ilsėtis žalgiriečiai išėjo turėdami keturių taškų persvarą – 30:26.

Trečiasis kėlinys priminė rungtynių pradžią. M.Echodas nesustabdomai žaidė po krepšiu ir vienas surinko penkis taškus. Tai padėjo „Žalgirio“ jaunimui išlaikyti trapią persvarą – 35:32. Ilgą laiką žalgiriečiai nepelnė taškų iš žaidimo, o juos rinko tik nuo baudų metimų linijos. Po kiek daugiau nei septynių minučių taškus iš žaidimo Kauno komandai surinko Valentinas Mitalauskas, o ketvirčio pabaigoje rezultatą taikliu baudos metimu lygino J.Vazalis. Prieš lemiamą kėlinį švieslentėje degė lygybė – 40:40.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sėkmingą seriją pratęsė po du taškus pelnę J.Vazalis bei V.Mitalauskas. M.Echodas fantastiškai rungtyniavo tiek puolime, tiek gynyboje – aukštaūgis blokavo ketvirtąjį varžovų metimą, dukart tiksliai atakavo iš dviejų taškų zonos – 48:44. Po ilgesnės pertraukos apie save priminė K.Žemaitis, dar dviem taškais savo sąskaitą papildė V.Mitalauskas (52:49). Turnyro šeimininkai rankų nenuleido ir surinkę aštuonis taškus be atsako, lemiamu metu iššovė į priekį – 57:52. Prie sienos priremti žalgiriečiai kaip įmanydami stengėsi pakeisti rungtynių baigtį savo pusėn. Deja, M.Echodo dviejų taškų su pražanga ir R.Žuklevičiaus tolimo metimo pergalei pasiekti nepakako. Tad Eurolygos jaunimo turnyro starte teko pripažinti Milano bendraamžių pranašumą – 59:62.

„Žalgiris“: M.Echodas 23 (8/11 dvit., 9 atk. kam., 5 blk., 30 naud. bal.), K.Žemaitis 8 (3/4 dvit., 5 atk. kam.), R.Žuklevičius 6 (5 atk. kam.), V.Mitalauskas 6 (8 atk. kam.), J.Vazalis 5, I.Fiodorovas 3 (5 atk. kam.), M.Sajus 3 (5 atk. kam.), R.Mažionis 3, M.Varnas 2 (4 atk. kam.), M.Ragauskas 0, M.Balabanas 0.

„Emporio Armani“: D.Flaccadori 17 (8/13 dvit., 8 atk. kam., 2 per. kam.), A.Cacace 14 (5/5 dvit., 3 per. kam.), G.Hamadi 8, F.Toso 8 (4/6 dvit., 9 atk. kam., 2 per. kam.).