Užsivedęs „Žalgiris“ įveikė „Neptūną“ ir išlygino LKL finalo serijos rezultatą (FOTO) 0

Puikiai antrąją rungtynių pusę sužaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išlygino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rezultatą. Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje gausiai susirinkusius žiūrovus kauniečiai pamalonino pergale prieš Klaipėdos „Neptūno“ komandą 92:83 (20:23, 24:23, 30:13, 17:24).

Iki keturių pergalių žaidžiamoje LKL finalo serijoje rezultatas tapo lygus 1:1. Trečiosios finalo rungtynės trečiadienį bus žaidžiamos uostamiestyje. Į Kauną lemiamos sezono kovos sugrįš šeštadienį, gegužės 31 d.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Mačo pradžioje „Žalgiriui“ taškus rinko Robertas Javtokas. Po puikių komandos draugų perdavimų aukštaūgis net du kartus drebino krepšį dėjimais, tačiau priekyje buvo svečiai (4:8). Ketvirčiui įgavus pagreitį kauniečiai surado daugiau alternatyvų puolime ir lygino rezultatą. Po atkovoto kamuolio puolime taškus pelnė Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas buvo tikslus iš vidutinio nuotolio, o tritaškio liniją užmynęs Martynas Pocius pridėjo du taškus – 10:10. Dar du kartus rezultatas tapo lygus po Justino Dentmono dėjimo bei Šarūno Jasikevičiaus baudos metimų (14:14). „Neptūnas“ sėkmingai rungtyniavo kėlinio pabaigoje, tačiau du taiklūs J.Dentmono tolimi metimai klaipėdiečiams paliko trijų taškų atsargą – 20:23.

Tolimų metimų seriją „Žalgiris“ pratęsė antrajame kėlinyje. Šį kartą du tritaškius paeiliui pataikė Artūras Milaknis, pirmą kartą išvedęs šeimininkus į priekį – 26:25. Po klaipėdiečių minutės pertraukėlės Lietuvos čempionai pakeitė taktiką ir žaidė arčiau krepšio. Tadas Klimavičius pergudravo varžovą ir pelnė du taškus, be to pataikė vieną baudos metimą, taip pat vieną baudą realizavo ir Vytenis Čižauskas (30:30). Tuomet sekė aštuoni iš eilės „Neptūno“ taškai, kurie minutės pertraukėlės privertė prašyti Kauno komandos vyr. trenerį Gintarą Krapiką – 38:30. „Žalgirį“ nuo išsitęsusios tylos pabudino iš toli taikliai atakavęs M.Pocius, baudas realizavo P.Jankūnas, o keturis taškus iš eilės surinko R.Javtokas, po kurio dėjimo deficitas ištirpo iki minimumo (39:40). Rezultatyviu prasiveržimu pasižymėjo V.Lipkevičius, iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo Š.Jasikevičius, tačiau įpusėjus rungtynėms priekyje vis dar išliko uostamiesčio krepšininkai – 44:46.

Trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo agresyviai – iš toli trečią kartą pataikė J.Dentmonas, P.Jankūnas surinko keturis taškus ir priekyje vėl buvo šeimininkai (51:50). Atotrūkis dar labiau išaugo po R.Javtoko taiklaus dvitaškio, keturių iš eilės realizuotų P.Jankūno baudų bei nesustabdomo M.Pociaus reido arčiau krepšio – 59:50. Po penkių minučių tylos taškus pelnė ir varžovai iš Klaipėdos, tačiau persvara jau buvo solidi. Labiausiai prie to prisidėjo du kartus krepšį dėjimais drebinęs Artūras Gudaitis (65:52). Po taiklių A.Milaknio bei J.Dentmono tritaškių ir T.Klimavičiaus surinktų trijų taškų „Žalgiris“ išsaugojo solidų pranašumą ir prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo 15 taškų atsargą – 74:59.

Lemiamo kėlinio pradžioje šeimininkams po du taškus surinko individualiai sužaidę M.Pocius bei J.Dentmonas, tačiau skirtumas jau buvo sumažėjęs (78:66). „Žalgirio“ gretose po krepšiu dominavo A.Gudaitis, o J.Dentmonas pataikė sudėtingą tolimą metimą. Tiesa, kauniečiai greitai prisirinko asmeninių pražangų, o tuo naudojęsi uostamiesčio žaidėjai pavojingai priartėjo (78:84). Svarbiu metu svarų žodį tarė R.Javtokas. Vidurio puolėjas po rezultatyvių P.Jankūno bei Š.Jasikevičiaus perdavimų rinko taškus iš po krepšio, nuo baudų metimų linijos neklydo Š.Jasikevičius ir J.Dentmonas, įtvirtinę žalgiriečių pergalę – 92:83.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 23 (5/9 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), R.Javtokas 14 (7/9 dvit.), P.Jankūnas 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Pocius 9, A.Milaknis 9 (3/5 trit.), A.Gudaitis 7 (3/4 dvit.), T.Klimavičius 6, Š.Jasikevičius 6 (5 rez. perd.), V.Lipkevičius 4, V.Čižauskas 1.

„Neptūnas“: E.Ulanovas 16 (4/4 dvit., 2/2 trit.), M.Girdžiūnas 11 (3/3 dvit.), A.Butkevičius 11 (2/2 trit., 4 rez. perd.), S.Galdikas 10 (4/4 dvit., 7 atk. kam.), V.Vasylius 10 (4/4 dvit.).