P.Jankūnas surinko trigubą dublį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį LKL finale 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje atsirevanšavo „Neptūno“ komandai ir išsiveržė į priekį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje. Vedini trigubą dublį surinkusio Pauliaus Jankūno kauniečiai nugalėjo „Neptūną“ 82:75 (26:19, 25:14, 14:25, 17:17) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.

Ketvirtosios finalo serijos rungtynės šeštadienį, gegužės 31 d., bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Klaipėdoje pirmajame kėlinyje žalgiriečiai puikiai dalinosi kamuoliu ir atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Iš pradžių Paulius Jankūnas pelnė 4 taškus bei Justinas Dentmonas užbaigė greitą ataką (6:3), o po to prabilo Kauno ekipos toliašaudė artilerija. Po P.Jankūno perdavimų tritaškius smeigė Vytenis Lipkevičius ir J.Dentmonas bei vėliau iš toli pasižymėjo pats P.Jankūnas (15:10). „Žalgiriui“ attitrūkti trukdė prasta kova dėl kamuolių – po netaiklių metimų „Neptūnas“ turėjo net 7 papildomus šansus. Į aikštelę žengęs Artūras Gudaitis iškart krepšį sudrebino dviem dėjimais (20:15). Pirmojo kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o J.Dentmonas pridėjo dar 4 taškus – 26:19.

Antrajame kėlinyje kauniečiai puolime rungtyniavo taip pat sklandžiai. J.Dentmonas dar dusyk prasiveržė po krepšiu, Š.Jasikevičius pelnė du taškus ir skirtumas peržengė dviženklę ribą – 32:21. Svečiai ir toliau nesustojo, nes puikiai po krepšiu buvo išnaudojamas Robertas Javtokas. Jis pelnė 8 taškus, 4 iš jų dėjimais, po dvitaškį pridėjo P.Jankūnas ir Martynas Pocius, o „Žalgiris“ atsiplėšė 44:27. Netrukus Š.Jasikevičius taip pat surinko aštuntąjį tašką ir atliko savo penktąjį rezultatyvų perdavimą bei perėmęs kamuolį pasižymėjo Artūras Milaknis (50:30). Sužaidus 20 minučių žalgiriečiai pirmavo 51:33.

„Neptūno“ krepšininkai neketino sudėti ginklų ir ryžtingai pradėjo trečiąjį kėlinį pelnydami kelis taškus iš po krepšio (39:53). Klaipėdiečių entuziazmą prasiveržimais šaldė M.Pocius ir J.Dentmonas. Pastarasis dar pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ išlaikė solidžią persvarą – 58:41. Toks pats skirtumas išliko po J.Dentmono 3 baudos metimų ir Š.Jasikevičiaus 4 taškų – 65:48. Besibaigiant 28-ajai minutei J.Dentmonas užsidirbo ketvirtąją pražangą ir svečių žaidimas pakriko. Žalgiriečiai į savo krepšį praleido 10 taškų be atsako ir jų pranašumas sumenko – 65:58.

Į Š.Jasikevičiaus dvitaškį „Neptūnas“ atsakė 4 taškais ir dar labiau priartėjo 61:67. Tačiau tada P.Jankūnas smeigė tritaškį, du tolimus metimus iš eilės realizavo A.Milaknis ir kauniečiai vėl susigrąžino saugesnę persvarą – 76:63. Nors Marius Runkauskas pataikė porą sudėtingų tritaškių, P.Jankūnas taip pat taikliai atakavo iš toli bei atliko dar du rezultatyvius perdavimus, kurie jam leido surinkti trigubą dublį. „Žalgiriui“ paskutinius taškus pelnė R.Javtokas, o komanda šventė pelnytą pergalę 82:75.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 21 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 15 (3/4 trit., 12 atk. kam., 10 rez. perd.), Š.Jasikevičius 14 (6 rez. perd.), R.Javtokas 10, A.Milaknis 8 (10 atk. kam.), A.Gudaitis 7, M.Pocius 4, V.Lipkevičius 3, T.Klimavičius 0, V.Čižauskas 0.

„Neptūnas“: M.Mažeika 21, M.Runkauskas 18 (4/5 trit., 5 atk. kam.), E.ulanovas 10, S.Galdikas 9 (5 atk. kam.).