„Neptūną“ įveikę žalgiriečiai V.Garasto taurėje žengia be pralaimėjimų 0

Vlado Garasto taurės turnyre dalyvaujantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grupės varžybas baigė be pralaimėjimų. Žalgiriečiai ketvirtadienį nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą 75:68 (27:10, 16:19, 17:18, 15:21).

Penktadienį turnyre – poilsio diena, o šeštadienį su „auksiniais“ taškais finalinį etapą Klaipėdoje pradės „Žalgirio“ ir Maskvos srities „Khimki“ klubai. Šeštadienį žalgiriečiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, sekmadienį – su „Khimki“ ekipa.

Praėjusio sezono LKL finalo dalyvių dvikova prasidėjo Jameso Andersono ir Tomo Dimšos tritaškiais – 6:0. Po Roberto Javtoko trečiojo atkovoto kamuolio puolime iš vidutinio nuotolio pataikė ir Darius Songaila, o J.Andersono ir T.Dimšos duetas dar kartą iš toli baudė varžovus – 14:3. Kauniečiai nemažino apsukų ir toliau. Vaido Kariniausko greita ataka, trečiasis J. Andersono tritaškis ir Vytenio Lipkevičiaus antpuolis „2+1“ augino „Žalgirio“ pranašumą (22:10). Po V.Lipkevičiaus perdavimo tritaškį iš kampo įmetė ir Siimas-Sanderis Vene, tad po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo net 27:10.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai kiek lėčiau rinko taškus. Iš pradžių pasižymėjo Lukas Lekavičius ir D.Songailos perdavimą išpildęs Artūras Gudaitis (32:15). Vėliau puikiai rungtyniavo S.Vene, pelnęs 7 žaliai-baltų taškus iš eilės ir vienu metu padidinęs persvarą iki 21 taško (38:17). Tačiau artėjant didžiajai pertraukai šeimininkai atsigavo ir laimėjo atkarpą 12:2. Jų spurtą nutraukė ideali paskutinė antrojo kėlinio ataka, kurią tritaškiu užbaigė L.Lekavičius – 43:29.

Per pirmąsias 5 trečiojo kėlinio minutes žalgiriečiai pelnė tik 5 taškus, kai po dar vieno puolime atsikovoto kamuolio pasižymėjo R.Javtokas ir ketvirtąjį tritaškį pataikė J.Andersonas (48:31). „Neptūnui“ priartėjus iki 12 taškų (36:48), puikų V.Kariniausko perdavimą 2 taškais su pražanga pavertė A.Gudaitis. Netrukus V.Kariniauskas ir Artūras Milaknis smeigė po tritaškį ir skirtumas vėl grįžo prie 21 taško – 57:36. Deja, kėlinio pabaigoje kauniečiai dažnai klydo ir, nors įdėjo A.Gudaitis, „Žalgirio“ pranašumas sumenko – 60:47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai 3 tolimais metimais susikūrė saugų atstumą. Pasinaudojęs A.Gudaičio užtvara pirmasis pataikė V.Lipkevičius, o po to po dar vieną tritaškį įšovė S.Vene ir J.Andersonas – 69:51. Kiek vėliau baudas sumetė L.Lekavičius, bet „Neptūno“ krepšininkai nepasidavė ir, likus žaisti 2 minutes, nukirpo skirtumą iki dešimties (62:72). Per likusį laiką klaipėdiečiai dar bandė spausti varžovus, bet R.Javtoko dėjimas užbaigė rungtynes – 75:68.

„Žalgiris“: J.Andersonas 15 (5/7 trit.), S.Vene 14 (3/3 trit.), L.Lekavičius 9, A.Gudaitis 7, V.Kariniauskas 7, V.Lipkevičius 6, T.Dimša 6, R.Javtokas 4, D.Songaila 4, A.Milaknis 3, E.Ulanovas 0.