NKL: dublerių starte – dvi nesėkmės 0

Atsinaujinę Kauno „Žalgirio“ dubleriai pradėjo sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Kauniečiai savaitgalį sužaidė du mačus, tačiau juose pasiekti pergalės nepavyko. Išvykoje nusileista Vilniaus „Perlas-MRU“ – 59:71, o namie Jonavos „Petrochema“ ekipai – 65:72.

2014-2015 metų sezoną Tomo Masiulio auklėtiniai pradėjo penktadienį Vilniuje. Didžiąją rungtynių dalį varžovams leidę dominuoti žalgiriečiai, rungtynių pabaigoje bandė atsitiesti, tačiau koją kišo dažnos klaidos (iš viso 23 klaidos), tad sezono starte teko pripažinti „Perlas-MRU“ komandos pranašumą – 59:71.

Kauno „Žalgiris-2“ mačą sostinėje pradėjo nerezultatyviai – prabėgus keturioms minutėms pirmuosius taškus pelnė Alehas Kojenetsas (2:6). Tuomet žalgiriečius į priekį truktelėjo Martynas Echodas. Aukštaūgis surinko septynis taškus paeiliui ir ekipas teskyrė vienas taškas – 9:10. Ketvirčio pabaigoje tritaškį įmetė Paulius Valinskas, taiklų baudos metimą pridėjo Laurynas Birutis ir po pirmojo ketvirčio priekyje buvo „Perlas-MRU“ – 13:18.

Antrojo kėlinio pradžia „Žalgirio“ dubleriams nieko gero nežadėjo. Nors antrą tolimą metimą pataikė P.Valinskas, jo komandos draugams baudos aišktelėje niekaip nepavyko pralaužti ledų (16:28). Svečių padėtį kiek pagerino veteranų žaidimas – dvitaškį įmetė Vidas Ginevičius, verta paminėti, kad jo sąskaitoje jau buvo ir keturi perimti kamuoliai, dar šešis taškus surinko A.Kojenetsas – 24:32. Vilniečiai per trejetą minučių įskraidino tris tritaškius, „Žalgiris-2“ surinko keturis taškus ir prieš antrąją rungtynių pusę komandas skyrė trylika taškų – 28:41.

Po didžiosios pertraukos kauniečiams taškus rinko aukštaūgiai. Po du taškus pelnė A.Kojenetsas, M.Echodas ir Nerijus Barauskas, tiesa šeimininkai ir toliau tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose – 34:50. Kėlinio pabaigoje iššovė Kristupas Žemaitis. Gynėjas pataikė du tolimus metimus, dvitaškiu pasižymėjo Regimantas Miniotas, tačiau po trijų kėlinių „Perlas-MRU“ išlaikė susikrautą pranašumą – 42:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje taiklių tritaškių seriją pratęsė K.Žemaitis, du taškus pridėjo P.Valinskas, tačiau du tolimi varžovų šūviai tolino žalgiriečių viltis atkurti intrigą – 47:63. P.Valinskas pelnė dešimtąjį savo tašką, du surinko M.Echodas, o K.Žemaitis realizavo ketvirtąjį savo tritaškį – 54:67. Svarbiu metu taikliai iš trijų taškų zonos atakavo V.Ginevičius, du taškus pridėjo Martynas Sajus (59:69). „Žalgirio“ antroji komanda turėjo keletą puikių progų pavojingai priartėti, tačiau metimai skriejo pro šalį. Nei taško per tris minutes nepelnę žalgiriečiai Vilnių paliko pralaimėję – 59:71

„Žalgiris-2“: K.Žemaitis 12 (4/6 trit., 2 per. kam.), A.Kojenetsas 12 (5/7 dvit.), M.Echodas 11 (6 atk. kam.), P.Valinskas 10, V.Ginevičius 7 (6 atk. kam., 4 per. kam.), N.Barauskas 2, R.Miniotas 2 (7 atk. kam., 2 per. kam.), M.Sajus 2, L.Birutis 1 (2 blk.), J.Klimavičius 0, M.Varnas 0.

„Perlas-MRU“: D.Domarkas 25 (4/7 trit., 4 per. kam.), R.Pipiras 15 (8 atk. kam., 3 per. kam.), R.Sugintas 10 (5/6 dvit.).

Šeštadienį žalgiriečiai į kovą prieš Jonavos „Petrochema“ komandą stojo savų žiūrovų akivaizdoje. T.Masiulio auklėtiniai turėjo puikią galimybę įsirašyti pirmąją pergalę, tačiau lemiamu metu subyrėjo ir patyrė pralaimėjimą – 65:72.

„Žalgirio“ jaunimas mačo pradžioje puikiai išnaudojo pranašumą po krepšiu. Šešis taškus pelnė M.Echodas, keturis pridėjo R.Miniotas, dar du A.Kojenetsas – 12:9. Puikiai į žaidimą įsiliejo M.Varnas ir N.Barauskas, kurie dvitaškiais prisidėjo prie turimos persvaros (16:13). Šeimininkai sėkmingai užbaigė pirmąjį ketvirtį – keturis taškus surinko Justas Klimavičius, baudas realizavo M.Varnas, o kėlinį, aidint sirenai, tritaškiu nuo lentos užbaigė P.Valinskas – 25:13.

Antrąjį ketvirtį „Petrochema“ pradėjo spurtu 12:0 (25:25). „Žalgirio“ dubleriams pirmųjų taškų teko laukti pusę kėlinio, kol galiausiai dvitaškį su pražanga įmetė P.Valinskas – 28:25. Per likusį laiką žalgiriečiams pasižymėti iš žaidimo nepavyko, tačiau penki įmesti baudos metimai leido būti priekyje – 33:32.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai ir toliau stengėsi žaisti per priekinę liniją. Tris dvitaškius įmetė A.Kojenetsas, vieną pridėjo N.Barauskas – 41:39. J.Klimavičius pasižymėjo iš trijų taškų zonos, po vieną baudą įmetė M.Varnas ir L.Birutis, o prieš lemiamą kėlinį švieslentėje degė lygus rezultatas – 46:46.

Ketvirtajame kėlinyje dublerių neišgelbėjo P.Valinsko šou. Po pastarojo dvitaškio buvo lygu (48:48), tačiau tuomet svečiai surinko septynis taškus be atsako ir pradėjo tolti – 48:55. Situaciją taisė penki P.Valinsko taškai bei R.Minioto taiklus tritaškis – 56:57. P.Valinskas prasiveržimu rinko jau devintąjį savo tašką šiame kėlinyje, bet varžovai atsakė penkiais ir pavojingai tolo (58:65). Bene įspūdingiausią rungtynių epizodą žiūrovai išvydo po V.Ginevičiaus perdavimo M.Echodui, kuris „alley-oop“ stiliumi įkrovė kamuolį iš viršaus – 60:65. Deja, tačiau išsigelbėti kauniečiams nepavyko, o mačą taikliu tritaškiu, maždaug iš 9 metrų, užbaigė P.Valinskas – 65:72.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 20 (2 per. kam.), A.Kojenetsas 10, M.Echodas 8 (3/4 dvit.), J.Klimavičius 7 (5 atk. kam.), M.Varnas 7 (5 atk. kam.), N.Barauskas 4, L.Birutis 1, V.Ginevičius 0 (6 rez. perd., 2 per. kam.), K.Žemaitis 0, M.Sajus 0.

„Petrochema“: H.Vorotnikovas 25 (5 atk. kam., 2 blk.), L.Grabauskas 13 (7 atk. kam.), R.Verbickas 12.