Žalgiriečiai Pasvalyje laimėjo dar vieną LKL mačą 0

Visus kėlinius laimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą 88:72 (21:18, 19:17, 20:17, 28:20) ir iškovojo trečiąją pergalę per ketverias rungtynes.

„Žalgiris“ mačo pradžioje puikiai dirbo gynyboje, tačiau puolimas strigo, o vienintelius taškus baudų metimais pelnė Artūras Gudaitis – 3:4. Netrukus jam talkinti ėmė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, kuris ne tik pelnė du taškus po puikaus žaidimo nugara, tačiau ir taikliai metė iš toli – 8:6. Baudas realizavo Edgaras Ulanovas, o P.Jankūnas puikiu prasiveržimu rinko jau septintąjį savo tašką (12:8). Darius Songaila, nusiėmęs kamuolį puolime, kartojo metimą, Lukas Lekavičius pataikė tolimą metimą ir kauniečiai įgijo septynių taškų pranašumą – 17:10. D.Songaila surinko dar du taškus, nuo suolo pakilęs Tomas Dimša pridėjo sėkmingą reidą arčiau krepšio ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė trys taškai – 21:18.

Antrąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ pradėjo šešiais taškais be atsako (21:24). „Žalgirio“ tylą nutraukė dar kartą lyderio vaidmens ėmęsis P.Jankūnas, jo septyni taškai persvėrė rezultatą – 28:27. Tritaškį įmetė E.Ulanovas, A.Gudaitis savo taškų kraitį pildė taikliais baudų metimais, o gražaus perdavimo iš Vaido Kariniausko sulaukęs Siimas-Sanderis Vene ataką užbaigė metimu iš po krepšio – 35:29. V.Kariniauskas dar kartą sėkmingai asistavo komandos draugui, šįkart dėjimu pasižymėjo A.Gudaitis (37:31). Artūras Milaknis buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję pasvališkiai priartėjo iki dviejų taškų – 37:35. Tiesa, pastarasis netrukus pataikė tritaškį ir Lietuvos čempionams sugrąžino apčiuopiamesnį pranašumą – 40:35.

Trečiąjį kėlinį taikliais baudų metimais pradėjo Vytenis Lipkevičius, dvitaškį įmetė V.Kariniauskas, o A.Milaknis įskraidino antrąjį tolimą metimą – 47:39. Po T.Dimšos perdavimo taikliai iš vidutinio nuotolio metė P.Jankūnas, pirmą kartą sukraudamas kauniečiams dviženklį pranašumą – 49:39. Tuomet abi komandas puolime ištiko beveik keturias minutes trukęs sąstingis. Galiausiai dvitaškį įmetė šeimininkai, o E.Ulanovas, pademonstravęs apgaulingų judesių arsenalą, atliko sėkmingą prasiveržimą – 51:41. Aukštai pašokęs kamuolį puolime atkovojo ir taškus pelnė T.Dimša, keturis surinko Robertas Javtokas (57:47). Penkis taškus surinkę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai buvo deficitą sumažinę perpus, bet kėlinį iš trijų taškų zonos taikliai mesdamas užbaigė E.Ulanovas – 60:52.

Ketvirtasis kėlinys šeimininkams prasidėjo ne itin maloniai, kadangi techninę pražangą už vaidybą užsidirbo Kyle‘as Lamonte‘as. Pirmuosius kėlinio taškus dvitaškiu pelnė V.Kariniauskas, P.Jankūnas rinko aštuonioliktąjį tašką, o E.Ulanovas pridėjo dvi taiklias baudas – 66:55. „Žalgiris“ pabandė atitrūkti – baudas realizavo Vytenis Lipkevičius, po jo perdavimo tritaškį įmetė V.Kariniauskas – 71:57. Nepaisant kibios gynybos dvitaškį nuo lentos įmetė V.Lipkevičius, kitoje atakoje jis sulaukė tikslaus D.Songailos perdavimo, o netrukus pridėjo ir tolimą metimą (78:61). Prasiveržimą atliko A.Milaknis, lengvus taškus po L.Lekavičiaus perdavimo pelnė R.Javtokas – 82:64. T.Dimša taškų kraitį papildė po nesustabdomo prasiveržimo, greitą ataką dvitaškiu užbaigė nuo suolo pakilęs Donatas Tarolis – 86:66. Ketvirčio pabaigoje drąsiai ir rezultatyviai sužaidė L.Lekavičius bei „Žalgiris“ iškovojo trečiąją pergalę LKL čempionate – 88:72.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (6/7 dvit., 8 atk. kam.), E.Ulanovas 12, V.Lipkevičius 11 (4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 8, A.Gudaitis 7 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 7 (4 rez. perd.), R.Javtokas 6, T.Dimša 6, L.Lekavičius 5, D.Songaila 4, S.Vene 2, D.Tarolis 2.

„Pieno žvaigždės“: T.Jogėla 14 (9 atk. kam., 2 per. kam.), A.Oriakhi 14 (6 atk. kam., 2 blk.), E.Kairys 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 2 blk.), A.Viskontas 11 (2 per. kam.).