LKL: paplušėti Alytuje turėjęs „Žalgiris“ įsirašė dar vieną pergalę 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išliejo daug prakaito Alytuje, bet galiausiai palaužė varžovų pasipriešinimą. Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime žalgiriečiai nugalėjo „Dzūkijos“ komandą 81:76 (24:19, 15:15, 17:21, 25:21). Tai buvo ketvirtoji Kauno ekipos pergalė per penkerias LKL rungtynes.

Mačo pradžia sėkmingesnė buvo „Dzūkijos“ krepšininkams, kurie pelnė šešis taškus be atsako – 0:6. Ilgai džiūgauti alytiškiai negalėjo – kauniečių tylą tolimu metimu nutraukė Paulius Jankūnas, iš toli pasižymėjo ir Artūras Milaknis, o čempionate debiutuojantis Jamesas Andersonas surinko penkis taškus – 13:10. Po du taškus pridėjo Vaidas Kariniauskas bei Edgaras Ulanovas, privertę pirmosios minutės pertraukėlės prašyti varžovų trenerių štabą (17:12). Po keitimo pasirodę Darius Songaila ir Lukas Lekavičius taipogi atidarė savo taškų sąskaitas, pastarasis dar realizavo ketvirtąjį „Žalgirio“ tritaškį ir po pirmojo kėlinio žalgiriečiai turėjo penkių taškų atsargą – 24:19.

Lietuvos čempionai stengėsi nebekartoti pirmojo kėlinio klaidų ir antrojo ketvirčio pradžioje demonstravo solidų žaidimą. Po atkovoto kamuolio puolime Edgaras Ulanovas pelnė du taškus su pražanga, D.Songaila iškišo perdavimą Artūrui Gudaičiui, o šis ataką užbaigė triuškinančiu dėjimu – 29:19. Atotrūkis didėjo po tolimų svečių metimų – pernelyg nesižvalgę tritaškius įskraidino J.Andersonas bei A.Milaknis – 35:21. Tiesa, Alytaus ekipos tai nesutrikdė ir deficitas sumažėjo perpus (35:28). Iš vidutinio nuotolio pataikė J.Andersonas, baudos metimus įmetė L.Lekavičius, tačiau iki didžiosios pertraukos pavojingai nutolti kauniečiams nepavyko – 39:34.

Trečiąjį ketvirtį sėkmingu metimu iš arti pradėjo rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas J.Andersonas, baudų metimus realizavo V.Kariniauskas, tačiau chaotišku žaidimu pasinaudoję alytiškiai pavojingai artėjo – 43:42. Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės L.Lekavičius atliko tikslų metimą viena ranka, baudos metimus pridėjo A.Gudaitis, o J.Andersonas surengė sėkmingą reidą arčiau krepšio – 49:45. Šaltakraujiškai iš trijų taškų zonos metė L.Lekavičius, Siimas-Sanderis Vene baudų metimais atidarė savo taškų kraitį (54:50). Per likusį laiką kauniečiai taškus rinko baudomis, o įvairiapusiškesnį žaidimą pademonstravę šeimininkai „Žalgiriui“ paliko minimalų pranašumą – 56:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo tolimu „Dzūkijos“ metimu, tačiau tuomet sekė trys sėkmingos „Žalgirio“ atakos. Dvitaškį įmetė P.Jankūnas, laisvą po krepšiu likusį J.Andersoną pastebėjo D.Songaila, o iš toli mesdamas neklydo V.Kariniauskas – 63:58. Tritaškį pridėjus A.Milakniui, V.Kariniauskas atliko sėkmingą prasiveržimą ir padidino pranašumą iki 8 taškų (68:60). D.Songaila surinko keturis taškus, bet kovingai nusiteikę šeimininkai pernelyg nutolti kauniečiams neleido – 72:66. Lūžis įvyko po nesustabdomų J.Andersono ir P.Jankūno prasiveržimų – 76:66. Alytiškiai gelbėtis bandė greitais metimais bei pražangomis, tačiau penkis baudų metimus realizavęs L.Lekavičius įtvirtino žalgiriečių pergalę rezultatu – 81:76.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 18, J.Andersonas 18 (6/10 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), V.Kariniauskas 9 (3 rez. perd.), P.Jankūnas 9, A.Milaknis 9, D.Songaila 6 (2 per. kam.), A.Gudaitis 5, E.Ulanovas 5 (6 atk. kam.), S.Vene 2, V.Lipkevičius 0, R.Javtokas 0, T.Dimša 0.

„Dzūkija“: M.Dixonas 16 (4 rez. perd.), V.Dilys 14 (5 atk. kam.), M.Paliukėnas 9 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.).