Paskutinėse Eurolygos rungtynėse kovingo „Žalgirio“ pralaimėjimas Barselonai (VIDEO) 10

Kauno „Žalgirio“ komandai nepavyko Eurolygos sezono užbaigti pergalingai. „Top 16“ etapo paskutiniajame ture žalgiriečiai metė iššūkį Barselonos „FC Barcelona“ ekipai, tačiau pralaimėjo 59:66 (16:16, 18:12, 14:21, 11:17).

Susitikimą penkiais taškais pradėjo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas – 5:3. Čia pat iš Pauliaus lyderio rolę perėmė tritaškį smeigęs bei greitajame puolime po Edgaro Ulanovo perdavimo pasižymėjęs Renaldas Seibutis, o pridėjus puikią gynybą kauniečiai kiek atsiplėšė (10:5). Nors septintąjį savo tašką rinko iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavęs P.Jankūnas, po krepšiu varžovus įveikė Siimas-Sanderis Vene (14:7) ir Ianas Vougioukas, kitoje aikštės pusėje karaliavęs Joey Dorsey atstatė pusiausvyrą – 16:16.

Antrajame kėlinyje pirmuosius taškus įsirašė Jerome‘as Randle‘as, o baudos aikštelėje katalonų gynybos spragomis naudojosi Brockas Motumas bei puikaus perdavimo iš Olivier Hanlano sulaukęs P.Jankūnas – 22:20. Naudingą žaidimą E.Ulanovas pagaliau įtvirtino ir taškais, dvitaškį pridėjo savo paties netaiklų metimą taisęs B.Motumas (29:25). Ketvirtą kamuolį perėmus komandos kapitonui gražų išpuolį išvystė trečią rezultatyvų perdavimą įsirašęs E.Ulanovas ir taškais ataką įtvirtinęs R.Seibutis – 31:25. Organizuotą žalgiriečių gynybą puikiai iliustravo Tomašo Satoransky metimą „pūtęs“ Martynas Sajus, o tašką pirmoje rungtynių pusėje dėjo daugiau nei pusę komandos taškų (19) kartu surinkę P.Jankūnas bei R.Seibutis – 34:28.

Po didžiosios pertraukos sugrįžę žalgiriečiai šaudė tuščiais šoviniais, kol galų gale ledus pralaužė ketvirtą rezultatyvų E.Ulanovo perdavimą tritaškiu užbaigęs Kasparas Vecvagaras – 37:31. Tiesa, tai buvo viskas, ką šeimininkams pavyko nuveikti prabėgus penkioms trečiojo kėlinio minutėms, tad tuo pasinaudojusi „FC Barcelona“ jau buvo priekyje (37:38). Sunkiu komandai metu aštrinti žaidimą ėmėsi R.Seibutis ir S.Vene (41:38), bet čia pat savo atsaką sudavė Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavę svečiai – 41:43. Pasitarimas staigiai davė apčiuopiamos naudos: sudėtingą metimą per rankas realizavo J.Randle‘as, taikliomis baudomis pranašumą grąžino I.Vougioukas – 45:43. Per likusį laiką tolimą bombą smeigė K.Vecvagaras, bet katalonų gretose įsimetė dviem tritaškiais kauniečius baudęs Pau Ribas – 48:49.

Lemiamą rungtynių atkarpą „FC Barcelona“ krepšininkai pradėjo pavojingai toldami – 48:53. Lietuvos čempionai nerodė sutrikimo ženklų bei lygioje vietoje apvogus varžovą atsilikimą iki minimumo rėžė J.Randle‘as 52:53. Ispanijos komanda vėl bandė atitrūkti, bet kovinę distanciją išlaikyti padėjo įsidrąsinęs K.Vecvagaras – 57:61. Nors svečiams žalgiriečiai taškų neleido pelnyti daugiau nei tris minutes, pačių taikiklis taip pat užsikirto, tad prasidėjus paskutinei minutei rezultatas liko nepakitęs (57:61). Tuomet skaudų dūrį žaliai-baltiems sudavė P.Ribas (57:63), o varžovų pranašumą įtvirtino kamuolį perėmęs Alexas Abrinesas – 57:65 . Per likusį laiką į rezultatyviausiųjų gretas įšoko K.Vecvagaras, pelnęs paskutinius „Žalgirio“ taškus šio sezono Eurolygoje – 59:66.

„Žalgiris“: K.Vecvagaras 13 (3/5 trit.), P.Jankūnas 11 (9 atk. kam., 4 per. kam.), R.Seibutis 10, E.Ulanovas 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), J.Randle‘as 6 (2 per. kam.), S.Vene 4, B.Motumas 4, I.Vougioukas 4, L.Lekavičius 0, M.Sajus 0, O.Hanlanas 0.

„FC Barcelona“: P.Ribas 14 (4/4 trit.), J.Dorsey 12 (5/5 dvit., 13 atk. kam., 3 per. kam.), J.Navarro 10.