Laimėję Klaipėdoje žalgiriečiai įtvirtino pranašumą LKL finale (VIDEO) 11

Ketvirtųjų „Tete-a-Tete Casino-LKL“ finalo serijos rungtynių trečiajame kėlinyje Kauno „Žalgirio“ komanda turėjo 10 taškų deficitą, tačiau idealiai sustyguota gynyba ir kovingumas galiausiai lėmė triuškinančią kauniečių pergalę. Penktadienį Klaipėdoje žalgiriečiai nugalėjo „Neptūną“ 74:50 (18:11, 11:25, 26:10, 19:4) ir LKL finalo serijoje pirmauja 3:1. Penktosios serijos iki keturių pergalių rungtynės pirmadienį bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Kelionę LKL titulo įpusėję žalgiriečiai sėkmingai startavo ir ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse Klaipėdoje, kuomet aštriai kelią krepšio link prasiskynė Martynas Pocius, o metimus iš vidutinio nuotolio realizavo Jerome‘as Randle‘as bei Paulius Jankūnas – 6:3. Robertas Javtokas pasižymėjo kabliu, tačiau kiek užstrigus puolimui rezultatą greitai lygino klaipėdiečiai (8:8). Tuomet Lietuvos čempionai surengė spurtą, privertė varžovus klysti ir šiek tiek atitrūkto: aukšta trajektorija taikliai metė J.Randle‘as, baudų mesti stojo komandos kapitonas P.Jankūnas, o po antro perimto I.Vougiouko kamuolio kontrataką rezultatyviai užbaigė J.Randle‘as – 14:8. „Neptūnas“ toliau klimpo puikiai organizuotoje kauniečių gynyboje, išmušti iš vėžių pametė vieną kamuolį po kito (11 klaidų), tad pirmo kėlinio sirena fiksavo gana įtikinamą svečių persvarą – 18:11.

Antro kėlinio pradžia jau priklausė uostamiesčio komandai, kuri pelniusi 5 taškus per minutę, provokavo staigią Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 18:16. Triukšmo lygį Klaipėdoje slopino tolimą bombą smeigęs Lukas Lekavičius (21:18), tačiau čia pat „Neptūnas“ rado savo atsaką ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 21:22. Nuo dar didesnių nemalonumų svečius gelbėjo įspūdingai savąjį krepšį bloku apgynęs R.Javtokas, o pranašumą Kauno komandos pusėn grąžino ledus tolimu šūviu pralaužęs J.Randle‘as (24:22). Didžiajai pertraukai sparčiai artėjant, varžovai vėl perėmė iniciatyvą (0:9) ir privertė antrą kartą pasitarimą sušaukti Š.Jasikevičių – 24:31. Po jo „Žalgirio“ situaciją taisyti ėmėsi I.Vougioukas (29:31), tačiau visą jo triūsą braukė 5 taškais pirmą rungtynių pusę užbaigę klaipėdiečiai – 29:36.

Trečiąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais tritaškiais: į sėkmingą Vytauto Šarakausko bandymą (29:39), lygiai tuo pačiu už kelių sekundžių atsakė M.Pocius – 32:39. Laiku ir vietoje atsidūręs I.Vougioukas taisė netaiklų komandos draugo metimą, įspūdingą tolimą bombą įsūdė J.Randle‘as, o M.Pociui atlikus gražų prasiveržimą, švieslentėje jau degė lygus rezultatas 39:39. Po Dainiaus Adomaičio minutės pertraukėlės „Žalgiris“ sustoti neketino: spurtą iki 15:0 tęsė dar vienu tolimu šūviu šeimininkus baudęs R.Seibutis ir iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs J.Randle‘as – 44:39. Į „Neptūno“ bandymus atsitiesti atsaką vis rasdavo J.Randle‘as, kuris ne tik tritaškiu rinko septynioliktąjį savo tašką, bet ir gražiai asistavo Brockui Motumui – 49:43. Kėlinuko pabaigoje rekordinį pranašumą kauniečiams kūrė įsižaidęs B.Motumas bei pastarojo rezultatyvų perdavimą dėjimu įtvirtinęs Edgaras Ulanovas – 55:46.

Ketvirtajame kėlinyje sėkmingą pasirodymą tęsė B.Motumas, savo krepšį išlaikius „sausu“ tris minutes, ir smeigus tritaškį E.Ulanovui, buvo pateikta rimta paraiška pergalei – 62:46. Nuo trečio kėlinio pradžios atkarpą iki 35:7 pratęsė L.Lekavičius, o šeimininkų krizę puikiai iliustravo „paskutinės vilties“ nesportinę pražangą užsidirbęs Tavisas Baderis (65:46). Likus trims minutėms klaipėdiečių kėlinio rezultate vis dar degė apvalus nulis, tuo tarpu „Švyturio“ arenos lankų tvirtumą tikrino B.Motumas – 67:46. Netrukus Mindaugas Girdžiūnas baudomis pelnė pirmuosius savo komandos taškus ketvirtajame ketvirtyje, o kitoje aikštės pusėje trečią L.Lekavičiaus rezultatyvų perdavimą „alley-oop“ stiliaus metimu įtvirtino R.Javtokas (69:50). Tašką pergalingose rungtynėse dėjo tritaškį iš krašto smeigęs Siimas-Sanderis Vene bei taškų kraitį dvitaškiu atsidaręs Vytenis Lipkevičius – 74:50.

„Žalgiris“: J.Randle‘as 17 (3/3 trit.), B.Motumas 12 (6/7 dvit.), M.Pocius 7, I.Vougioukas 7 (2 per. kam.), R.Seibutis 6, P.Jankūnas 6 (9 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 5, E.Ulanovas 5, R.Javtokas 4 (5 atk. kam.), S.Vene 3, L.Lekavičius 2, K.Vecvagaras 0.

„Neptūnas“: M.Mažeika 13 (2 per. kam.), M.Girdžiūnas 8, A.Šikšnius 6, V.Šarakauskas 6 (5 atk. kam.), J.Grantas 6 (5 atk. kam.).