Eurolygos starte – atkakli kova Atėnuose: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 84:76 13

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovingai pradėjo Eurolygos sezoną. Penktadienį pirmosiose rungtynėse žalgiriečiai išvykoje metė iššūkį Atėnų „Panathinaikos“ komandai, tačiau po atkaklių grumtynių kauniečiai nusileido graikams 76:84 (15:20, 15:17, 22:14, 24:33).

Pirmuosius „Žalgirio“ komandos taškus šio sezono Eurolygoje dvitaškiu pelnė Antanas Kavaliauskas, metimu iš vidutinio nuotolio atsilikimą mažino Paulius Jankūnas – 4:5. Dar du taškus įsirašė solidžiai puolime žaidęs A.Kavaliauskas, o įpusėjus ketvirčiui svečius iš Kauno į priekį išvedė tolimas Kevino Pangoso šūvis – 9:7. Komandos kapitonas P.Jankūnas iš panašaus taško rinko ketvirtąjį savo tašką (11:9), bet tada sekė geresnė varžovų atkarpa, tad minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 11:14. Po pasitarimo gražų ir sudėtingą prasiveržimą tiksliai užbaigė Leo Westermannas, nuostabiai suvaikščiojus kamuoliui pasižymėjo P.Jankūnas, tačiau pirmo kėlinio sirena fiksavo „Panathinaikos“ krepšininkų persvarą – 15:20.

Nors antrą kėlinį rezultatyviu išpuoliu pradėjo šeimininkai (15:22), žalgiriečių tai nebaugino ir po Brocko Motumo dvitaškio su pražanga bei tolimos Artūro Milaknio bombos, atsilikimas tirpo iki minimumo – 21:22. Po varžovų sušaukto pasitarimo kauniečių spurtą (12:0) tęsė laiku ir vietoje atsiradęs B.Motumas, puolime itin drąsiai bei sėkmingai žaidė Lukas Lekavičius – 27:22. Tarsi ant svarstyklių vykstančiose rungtynėse atėjo eilė Atėnų komandos spurtui (27:31). Aukščiau už visus iššokęs tylą „Žalgirio“ žaidime nutraukė taškų kraitį atsidaręs Augusto Lima – 30:34. Per likusį laiką kauniečiai gavo skaudų tolimą dūrį su sirena, po kurio ilsėtis išėjo atsilikdami rezultatu 30:37.

Antrą rungtynių pusę pagirtinai pradėjo L.Lekavičiaus vedamas „Žalgiris“: Lukas ne tik ryžtingu prasiveržimu draskė visą varžovų gynybą, bet ir smeigė tritaškį, o netrukus rezultatą lygino greitą išpuolį galingu dėjimu, po perimto L.Lekavičiaus kamuolio, įtvirtinęs Edgaras Ulanovas – 37:37. Po krepšiui abejose aikštės pusėse žaidimą savo rankose tvirtai laikė Robertas Javtokas, gražiu reidu pasižymėjo A.Milaknis – 43:41. Šeimininkams vėl tarus savo žodį (43:46), apie save priminė B.Motumas, kuris nebe pirmą kartą išrašė kovingumo pamokas baudos aikštelėje, o vėliau dar ir demonstravo sprogstamąją jėgą nesustabdomu reidu krepšio link – 48:46. Prieš lemiamą kėlinuką svečius priekyje išlaikė A.Kavaliausko ir L.Westermanno taškai – 52:51.

Paskutinę mačo atkarpą tolimu šūviu atidarė B.Motumas, septintąjį tašką rinko A.Milaknis, tačiau vis pavojingiau puolime atrodė ir „Panathinaikos“ krepšininkai – 57:59. Baudų metimais B.Motumas įsitvirtino rezultatyviausių krepšininkų viršūnėje (59:59), o tada prabilo dvi tolimas bombas per rankas įskraidinęs ir situaciją aukštyn kojomis apvertęs Nikos Pappas – 59:65. Tritaškiu atsakyti pavyko L.Lekavičiui, gudriai pražangą provokavo tolti Atėnų komandai neleidęs P.Jankūnas – 64:69. Iki dviejų deficitą buvo panaikinęs A.Milaknio tritaškis (67:69), bet netrukus komandas vėl skyrė šeši taškai – 67:73. Prie baudų metimų linijos stojo A.Milaknis bei P.Jankūnas, intrigai niekur dingti neleido greito išpuolio smaigalyje atsidūręs B.Motumas – 72:77. Dar labiau situaciją kaitino nuostabią verpstę atlikęs B.Motumas (74:78), žalgiriečiai bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, tačiau nei jos, nei likusio laiko pergalingai startuoti Eurolygoje neužteko – 76:84.

„Žalgiris“: B.Motumas 19 (6/10 dvit., 5 atk. kam.), P.Jankūnas 13 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 12 (2 per. kam.), A.Milaknis 11, A.Kavaliauskas 6 (5 atk. kam.), L.Westermannas 4, K.Pangosas 3, A.Lima 2, E.Ulanovas 2 (7 atk. kam.), R.Seibutis 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 19 (3/4 trit.), N.Calathesas 13 (4 rez. perd.), C.Singletonas 13 (7 atk. kam., 2 per. kam.), I.Bourousis 11 (6 atk. kam.).