Eurolyga: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 87:75 10

Namuose puikiai žaidusi Kauno „Žalgirio“ komanda iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje. Trečiadienį septintojo turo rungtynėse žalgiriečiai įveikė Stambulo „Galatasaray“ komandą 87:75 (20:20, 29:17, 20:14, 18:24).

Pirmieji bandymai užpulti varžovų krepšį žalgiriečiams pavyko tarsi iš natų, kuomet laisvą koridorių atrado Antanas Kavaliauskas, tritaškio liniją mindamas taikliai metė Kevinas Pangosas, o gražiai prasiveržimą užbaigė Edgaras Ulanovas – 6:3. Puolimui užstrigus bei svečiams persvėrus rezultatą (6:9), lyderio vaidmens ėmėsi penkis taškus tiksliais šūviais rinkęs K.Pangosas – 11:9. Puikiai nuo suolo pakilo aukštaūgiai Brockas Motumas ir Augusto Lima, tačiau lygus pirmasis kėlinys pateikė daugiau klausimų nei atsakymų – 20:20.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos toliau žengė koja kojon: perdavimo tarsi ant lėkštutės sulaukęs A.Lima pasižymėjo lengvais taškais, į tolimus „Galatasaray“ šūvius lygiai tuo pačiu atsakė tritaškiais prapliupęs Artūras Milaknis – 28:28. Greitajame puolime tarpusavyje užtikrintai sužaidė Lukas Lekavičius ir Renaldas Seibutis, iš vidutinio nuotolio taikliai metė Leo Westermannas, o pirmą rimtą kauniečių bangą puikiai pagavo penkis taškus įsirašęs ir pranašumą iki 37:30 didinęs B.Motumas. Spurtą (9:0) šeimininkams pratęsė L.Westermannas, toliau puolime žibėjo B.Motumas – 41:32. Kėlinuko pabaigoje savo meistriškumą pademonstravo prabilęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas, o tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo minutės pertraukėlės vaisius per nepilnas 5 sekundes nuskynęs K.Pangosas – 49:37.

Trečiąjį kėlinį tolimu šūviu iš krašto atidarė B.Motumas, baudų metimus prie augančios persvaros pridėjo L.Westermannas – 54:39. Taškų kraitį toliau pildėsi rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas B.Motumas, o žiūrovus iš vietų kėlė tritaškį įsūdęs A.Milaknis – 59:41. Varžovams pabandžius sugrįžti į kovą (61:47), puikiai suveikė L.Westermanno ir A.Limos tandemas, atsikvėpęs į aikštelę sėkmingai grįžo B.Motumas – 65:47. Iš vidutinio nuotolio pataikęs R.Seibutis dar ir asistavo iš viršaus krovusiam B.Motumui, o ženkliai padidinę pranašumą trečiojo kėlinio metu žalgiriečiai pateikė rimtą paraišką pergalei – 69:51.

Ketvirtajam kėliniui startavus taikliu Stambulo komandos tritaškiu (69:54), nieko nelaukęs pasitarimą šaukė Šarūnas Jasikevičius. Po jo vieną baudą realizavo P.Jankūnas (70:54), tačiau niekur trauktis svečiai neketino ir provokavo dar vieną „Žalgirio“ minutės pertraukėlę – 70:59. Kiek lengviau atsikvėpti Lietuvos čempionams leido po krepšiu nardęs L.Westermannas, dvitaškį pridėjo kapitonas – 75:61. „Galatasaray“ krepšininkai ginklų nesudėjo ir tolimų metimų dėka kilo dar vienam šturmui (75:67). Sunkiu metu galingą pasirodymą tęsė B.Motumas, nugara sėkmingai sužaidė E.Ulanovas – 79:69. Laikui sparčiai tiksint, nuostabų L.Westermanno perdavimą taškais įtvirtino E.Ulanovas, visas iki tol buvusias abejones sklaidė 24-ąjį tašką tritaškiu rinkęs B.Motumas (84:71), o pergalę „Žalgirio“ arenoje vainikavo tolimą bombą tiksliai paleidęs K.Pangosas – 87:75.

„Žalgiris“: B.Motumas 24 (7/9 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam.), L.Westermannas 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), K.Pangosas 9 (8 rez. perd.), P.Jankūnas 9 (7 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/6 trit.), R.Seibutis 6, A.Lima 6, E.Ulanovas 6, A.Kavaliauskas 2, L.Lekavičius 0, I.Hartensteinas 0.

„Galatasaray“: S.Guleras 15 (6/9 dvit., 4 rez. perd.), B.Schilbas 12, E.Preldzičius 11, J.Dentmonas 11.