Jaunieji žalgiriečiai nesustabdė Madrido „Real“ lyderio 3

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai liko be pergalių Stambule vyksiančiame Eurolygos jaunių turnyro finaliniame etape. Šįkart jaunieji žalgiriečiai nerezultatyvioje kovoje 49:63 (17:10, 7:16, 13:19, 18:12) nusileido galingai sudėtiems Madrido „Real“ bendraamžiams.

Rungtynių pradžioje po krepšiu puikiai savo užduotis atliko Erikas Venskus, meistriškai prasiveržimą viena ranka užbaigė Rokas Jokubaitis, tačiau tolimų šūvių dėka priekyje buvo ispanai – 6:9. Tuomet tarsi vienas mechanizmas suveikė nepriekaištinga gynyba, stulbinančią atkarpą sužaidė devynis taškus paeiliui rinkęs R.Jokubaitis, o pirmą kėlinį nesulaikomu reidu uždarė pranašumą iki 17:10 didinęs Lukas Uleckas.

Keturias antrojo kėlinio minutes taškai kapsėjo tik į „Real“ kraitį, tad rezultatas tapo lygus (17:17), kol galų gale ledus pralaužė individualų reidą surengęs Martynas Arlauskas – 19:17. Ketvirčiui įsibėgėjus greitų išpuolių dėka „Žalgirio“ jauniai vėl kiek atsiplėšė, kuomet greitajame puolime pasiteisinusį sprendimą atakuoti iš vidutinio nuotolio pasirinko R.Jokubaitis, o netrukus po pastarojo perdavimo pasižymėjo pražangos nesustabdytas L.Uleckas – 24:18. Tiesa, po pasitarimo karališkojo klubo aštuoniolikmečiai atsitiesė galingai spurtuodami ir pirmą rungtynių pusę užbaigė būdami priekyje rezultatu 24:26.

Po didžiosios pertraukos kauniečius traukė penkis taškus išdirbęs L.Uleckas, nugara vienas pats visus reikalus sutvarkė E.Venskus – 31:32. Žalgiriečiai toliau rungtyniavo praktiškai be taiklių tolimų šūvių, bet atsiplėšti varžovams neleido iš vidutinio nuotolio prisišaudę Grantas Vasiliauskas ir L.Uleckas – 35:39. Ketvirčio pabaigoje iš sudėtingos situacijos išsikapstė M.Arlauskas, tačiau prieš lemiamą rungtynių atkarpą skirtumas išaugo iki 37:45.

„Real“ komandos lyderiui Dino Radončičiui tritaškiu atidarius ketvirtąjį kėlinį, nieko nelaukęs minutės pertraukėlės prašė Tomas Masiulis – 37:48. Ketvirčiui įpusėjus žalgiriečiai buvo dar labiau įsprausti į kampą, kadangi po D.Radončičiaus šou deficitas šoktelėjo iki 39:56. Situaciją taisyti bandė R.Jokubaitis ir pirmuosius savo taškus tolimu metimu rinkęs Vitalijus Kozys – 44:59. Likus porai minučių mačo baigtis jau nebekėlė abejonių, tad į aikštelę žengė mažiau pasireikšti gavę žaidėjai, o galutinis teisėjo švilpukas fiksavo Madrido komandos pergalę rezultatu 49:63.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 15 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), L.Uleckas 12 (3 per. kam.), G.Vasiliauskas 6, E.Venskus 6, M.Arlauskas 6, V.Kozys 3 (6 atk. kam., 2 per. kam.), N.Kancleris 1, M.Kancleris 0, M.Valinskas 0, G.Bergaudas 0.

„Real“: D.Radončičius 25 (3/9 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), S.Campara 15 (3/7 trit., 2 per. kam.), K.Sow 6 (11 atk. kam., 2 per. kam.), P.Salvadoras 6 (6 atk. kam.).