Pusfinalio seriją žalgiriečiai pradėjo įtikinama pergale prieš „Lietkabelį“ 13

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo „Betsafe–LKL“ pusfinalio serija. Pirmojoje akistatoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po didžiosios pertraukos atsiplėšė nuo Panevėžio „Lietkabelio“ ir šventė pergalę 78:58 (18:11, 18:21, 23:10, 19:16).

Pusfinalio seriją „Žalgiris“ pradėjo puikiu darbu gynyboje, o po Leo Westermanno užmesto kamuolio efektingam Aarono White‘o skrydžiui persvara išaugo iki 6:0. Tiesa, čia pat svečiai sudavė savo atsaką ir jau pirmavo 6:7. Tuomet darbo po krepšiu ėmėsi triskart varžovus nubaudęs Brandonas Daviesas, vėl solidų pranašumą žalgiriečiams grąžino iš toli iššovęs Marius Grigonis – 15:7. Permainingą ir ne patį rezultatyviausią ketvirtį užbaigė greitajame puolime dar kartą pasismaginęs A.White‘as – 18:11.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionų puolimo gijas į savo rankas perėmė gynėjai Thomasas Walkupas ir Nate‘as Woltersas, bet panevėžiečių tritaškiai atsikvėpti neleido – 24:19. „Žalgirio“ puolimui užstrigus, svečiai artėjo iki 26:25 bei provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Po jos varžovą apžaidė Antanas Kavaliauskas, greitą išpuolį atliko Leo Westermannas, tad čia pat atsakomąją pertraukėlę sušaukti teko „Lietkabelio“ trenerių štabui – 30:25. Prieš antrą rungtynių pusę kauniečius priekyje 36:32 išlaikė pražangas vieną po kitos provokavęs B.Daviesas.

Trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų pirmą kartą pasiekė dviženklę taškų ribą 44:34, kuomet tritaškius suleido Edgaras Ulanovas ir A.White‘as. Panevėžiečiams klimpstant organizuotoje „Žalgirio“ gynyboje atstumą jau iki 50:34 didino B.Davieso ir A.White‘o tandemas. Įspūdingą 8 minučių atkarpą (19:3) po didžiosios pertraukos tęsusių žalgiriečių taškų kraitį papildė tritaškį smeigęs Artūras Milaknis, arčiau krepšio kelius atrado M.Grigonis – 55:35. Užtikrintai laimėto ketvirčio pabaigoje dar pasižymėti suspėjo skaičius 59:42 fiksavęs N.Woltersas.

Paskutinėje mačo dalyje reikalus tvarkyti ėmėsi N.Woltersas, o po A.Milaknio šou pranašumas augo iki 71:46. Turėdami pergalę savo kišenėje Lietuvos čempionai sustojo, tad savo spurtą (0:7) surengti pavyko ir „Lietkabelio“ krepšininkams – 71:53. Per likusį laiką pergalę kauniečiams rezultatu 78:58 įtvirtino E.Ulanovas bei metimu po driblingo pasižymėjęs Rokas Jokubaitis.

„Žalgiris“: B.Daviesas 16 (5/8 dvit., 9 atk. kam.), A.White‘as 12, N.Woltersas 11, E.Ulanovas 8 (7 atk. kam.), A.Milaknis 8, M.Grigonis 7 (5 rez. perd.), D.Thompsonas 6, L.Westermannas 4 (5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 2, R.Jokubaitis 2, T.Walkupas 2 (8 rez. perd.), P.Jankūnas 0.

„Lietkabelis“: J.Wilsonas 14 (5 atk. kam.), M.Kupšas 13 (6/10 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), S.Kulvietis 8.