„One Team“ ambasadoriais tapę A.Milaknis ir N.Hayesas sėmėsi įkvėpimo iš „Special Olympics“ atletų (VIDEO) 0

Krepšinio sezonui įsibėgėjus startavo naujas Eurolygos iniciatyvos „One Team“ etapas. Šiais metais Kauno „Žalgirio“ komanda savo programą vysto kartu su „Special Olympics“ organizacija, dirbančia su intelektinių sutrikimų turinčiais žmonėmis, ir taip prisideda prie Eurolygos inicijuojamo projekto, kurio tikslas – juos įtraukti į visavertį visuomeninį gyvenimą.

Lapkričio 23 – gruodžio 1 dienos yra paskelbtos Europos krepšinio savaite. Per šią savaitę organizuojama daugiau nei 250 renginių, per kuriuos susijungia 19 000 sportininkų iš 37 Europos valstybių. Prisidedant Eurolygos vystomai programai „One Team“, ši savaitė tampa švente, įrodančia sporto galią, suvienijančia visus atletus ir laužanti barjerus tarp jų.

Šio sezono pirmojo „One Team“ etapo ambasadoriais tapo žalgiriečiai Artūras Milaknis ir Nigelas Hayesas.

Itin didžiulę reikšmę darbas su specialių poreikių atletais turi snaiperiui A.Milakniui, kurio šeima ilgus metus prisideda prie „Special Olympics“ programos puoselėjimo.

„Mano tėtis buvo „Special Olympics“ treneriu, o šiuo metu tuo užsiima mano brolis. Taigi, esu laimingas, galintis tęsti tai, ką kažkada pradėjo mano tėtis. Tikiuosi, galėsiu pritaikyti visas žinias, kurias jis man perdavė, dirbdamas su negalią turinčiais sportininkais“, – atskleidė A.Milaknis

Lietuvos čempionų senbuvis tikino, kad negalią turintiems vaikams svarbiausia visų mūsų palaikymas ir tikėjimas jais.

„Apie vaikus iš „Special Olympics“ programos labai daug sužinojau būtent iš savo tėčio. Jie labai talentingi – viskas, ko jiems reikia, kad kažkas juos palaikytų iš aplinkos ir suteiktų pasitikėjimo savimi. Jie nuolat šypsosi ir turi didelių ambicijų tobulėti kiekviename užsiėmime“, – kalbėjo žalgirietis.

Keletą užsiėmimų su „Special Olympics Lietuva“ sportininkais turėjęs A.Milaknis džiaugėsi tokiomis iniciatyvomis.

„Smagu kalbėtis su vaikais, atlikti pratimus bei įvairius testus drauge, atsakinėti į jų klausimus. Kartu turime tikrai gerą laiką. Papasakosiu vieną iš istorijų, kuomet baimę kalbėti viešai turėjęs vaikinas mums pažėrė bene daugiausiai klausimų. Būtent apie tai ir yra „One Team“ programa. Esu laimingas, būdamas jos dalimi“, – teigė „One Team“ ambasadorius.

Eurolygos „One Team“ iniciatyvos ir „Special Olympics“ tikslas yra per sportą padėti negalią turintiems asmenims gyventi visavertį gyvenimą, pajusti džiaugsmą, visuomenės pagarbą ir supratimą.

Komentarai