Į Kauną atvykęs J.Zdovcas: „Esu laimingas ir pagerbtas būdamas čia“ (VIDEO) 9

Slovėnas Jure Zdovcas pirmadienį ryte pirmą kartą apsilankė „Žalgirio“ arenoje kaip naujasis Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris. 54-erių metų specialistas, su kuriuo sudaryta sutartis iki sezono pabaigos, oficialiai pakeitė prieš tai vyr. trenerio pareigose dirbusį austrą Martiną Schillerį.

J.Zdovcas Kaune iškart įkrito į intensyvų darbų sūkurį – specialistui ne tik reikėjo sudėti oficialius parašus ant sutarties, bet ir visa galva nerti į darbus su žalgiriečiais, kurie šią savaitę žais dvejas Eurolygos išvykos rungtynes.

Prieš kibdamas į darbus su savo naujaisiais kolegomis trenerių štabe bei susipažindamas su žalgiriečiais, J.Zdovcas bendravo su „Žalgiris Insider“ bei papasakojo, kaip jaučiasi prisijungdamas prie daugkartinių Lietuvos čempionų ekipos.

„Žalgiris“ buvo manimi susidomėjęs – ką čia daugiau ir begalvoti. Tai – Eurolyga, – šypsojosi slovėnas. – Anksčiau esu turėjęs 2-3 Eurolygos klubų pasiūlymus, bet turėjau jų atsisakyti, nes tuo metu turėjau darbą kitame klube. Tai nėra lengva. Dienos pabaigoje darbas „Žalgiryje“ – didžiulė galimybė. Dabar mano galvoje labai daug minčių. Kaip bebūtų, tai ne dėl viso derybų proceso, o daugiau dėl visos naujos informacijos, kurią teko sugerti.

Man pradėjo visi skambinti, kalbėjausi su agentu, peržiūrėjau rungtynių įrašus. Normalu, kad esu tokioje situacijoje, aišku, dėl to nėra lengva. Suprantama, kad nesvarbu, kiek „Žalgiris“ turi pinigų, kokie žaidėjai šioje komandoje žaistų, laimėti reikia visas rungtynes. Taip yra ir aš tą žinau. Esu laimingas ir pagerbtas būdamas čia.“

Ankstesnės patirties Eurolygoje J.Zdovcas turėjo su Liublianos „Olimpija“ klubu, kurį turnyre treniravo 2008–2011 m. Vėliau treneriui teko dirbti Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Rusijoje, Turkijoje, Graikijoje ir Prancūzijoje. Pastarojoje valstybėje slovėnas praleido praėjusį sezoną, kai treniravo „Metropolitans 92” komandą.

Į naują karjeros stotelę Lietuvoje J.Zdovcas įšoka sezonui jau prasidėjus. Tiesa, tokia situacija specialistui nėra nepažįstama. Pastarąjį kartą panašioje padėtyje treneris buvo atsidūręs 2015 m., kai gruodžio mėnesį perėmė Atėnų AEK ekipos vairą.

J.Zdovco teigimu, „Žalgiryje“ jis iškart nesiims radikalių pokyčių, o bandys palaipsniui įvesti pokyčius.

„Nėra lengva įšokti vienam į tokį sezono etapą. Atvykstu vienas, be savo asistentų, kurie žino mano krepšinio filosofiją. Gerai, pažįstu dalį žaidėjų, bet neturime daug laiko treniruotės. Vakar komanda žaidė LKL rungtynes, o rytoj mes išvykstame į Eurolygos dvikovas. Neturime laiko.

Tokia patirtis su „Žalgiriu“ bus kiek skirtinga, kai anksčiau iškart galėdavau bandyti kažką pakeisti. Kaip bebūtų, matau daug pozityvių dalykų. Noriu pajausti situaciją, atmosferą, pajausti, kokie yra žaidėjai, mano asistentai. Tik visi kartu galime nuveikti kažką gero“, – tikino J.Zdovcas.

Pasakodamas apie savo propaguojamą žaidimo stilių, J.Zdovcas aiškino esantis komandinio žaidimo šalininkas, kuris mėgsta gynybą. Specialistas tikino, kad vienas svarbiausių aspektų žalgiriečių žaidime turi būti agresyvumas.

„Turime viską atlikti greitai, bet žaisti organizuotai. Kaip bebūtų, turime viską atlikti taip, kad galėtume atlikti perdavimą atsidengusiam žmogui. Reikia reaguoti į varžovų gynybą ir išnaudoti pranašumus puolime.

Kaip ir sakiau, viskas labai paprasta. Turi būtų agresyvus, rask laisvą žmogų, mažiau papildomo driblingo. Matau daug driblingo. Komandinėje gynyboje turi padėti vienas kitam. Niekada nepasiduok, nenustok.

Kartais sakau žaidėjams: „nesiilsėk gynyboje, pailsėsi puolime“. Dirbk gynyboje ir gal puolime gausi progą kiek atsikvėpti“, – pasakojo J.Zdovcas.

Viso interviu su „Žalgiris Insider“ metu J.Zdovcas plačiau papasakojo apie galimus pokyčius komandos žaidime ir sudėtyje bei atsakė į prenumeratorių klausimus.

Komentarai

 1. Samb

  Maziau kalbų daugiau pergalių galiu tik palinkėti Jure

 2. gg

  Adreian Payne be sutarties, kaip PF/C idealiai sueitu

 3. ....

  Va čia tai gelbėtojas tikras atvyko, 100 metų normalios komandos netreniravęs. Dar viena didžiulė klaida į Motiejūno daržą. Ant kiek geros nuomonės apie jį buvau, bet ką jis pridirbo po Šaro yra neatleistina. Paliks klubą su skolom, kaip Romanovas. Tik skirtumas tas, kad šitas nei euro į klubą nėra įdėjęs.Vadybininku vadinasi, o iš tikro griovėjas yra. Kas kitais metais bus ar pagalvojo? Vienas Kalnietis ir Cavanaugh kontraktus turi. Čia normalus požiūris į ateitį komandos?

 4. Darius

  Cavanaugh pasikviete Schileris, bet manau, kad suklydo. Abejotinas pirkinys kaip ir Kalnas, dar vienas is serijos tu, kurie grizta i Zalgiri numirti kaip krepsininkai. Kas del geriausio eurolygos vadybininko, tai Zalgiryje jis dirbti gali. Ukvedziu. Kazkas gi turi is sandelio kamuolius atnesti ir po treniruotes juos surinkti.

 5. Schilleris

  Pasikviete Giffey Cavanaugh kuris Nepateisina Lukesciu

 6. Jure

  Puikiai pasipasakojo Iskart nesiims Radikaliu permainu o bandys palaipsniui ivesti pokycius

 7. Podcastas

  Kleiza tarkuoja Motiejuna Laidoje pas Pakena Pikenrole Po Pokyciu Zalgirije L. Kleizos zinute P. Motiejunui Ego suzlugdo visas dinastijas

 8. tas

  kleiza sitam podkaste atejo komentuoti zalgirio zaidimo ir peripetiju net nemates rungtyniu su zenitu? Jei kam patinka galit jo klausyti , savo metu labai norejo i zalgiri bet pasieme zalgiris javtoka i direktorius , tai dabar vemia ant kiekvieno kampo. Kita tema zdovcas, verkiat kad netreniraves rimtos komandos , o patys siulot ant kiekvieno komantaro Adomaiti, o ka Adomaitis treniraves? Manau teisingai daro PMO kad treneriu kurie buvo atleisti is lryto nesamdo. Tai jau butu suvis sau i mundura.

 9. Aha

  Kleiza i ta podkasta atejo pasitaskyt savo neadekvaciu heitu PM. Tai yra grynas asmeniskumas is jo puses. Zmogus tebejaucia nuoskauda, kad nebuvo priimtas i Zalgirio ofisa ir tiek. Ir dabar daugmaz aisku, kodel. Nes jei jau reikia kalbet apie kazkieno ego, tai tektu kalbet apie paties Kleizos ego. Juk pats kazkuriam ankstesniam podkaste sake, kad nuejo i ryta galvodamas, kad viska zino, ismano ir viska sutvarkys ir padarys. Tik jis tai pavadino naivumu. Bet paskui visi matem, kas ten vyko ir kuo baigesi. Ir tikrai ne naivumas buvo didziausias kaltininkas, o didziuliai ego, intrigos ir naudos sau ieskojimas.