J.Zdovcas – apie „Žalgirio“ kvietimą, tikslus ir emocijų tvardymą (VIDEO) 17

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas

Devynios kameros ir maždaug 25 žurnalistai užtvindė „Žalgirio“ arenos spaudos konferencijų kambarį, kuriame antradienį oficialiai pristatytas naujasis Kauno „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas.

Ta buvo bene daugiausiai žiniasklaidos dėmesio sutraukusi spaudos konferencija nuo koronaviruso pandemijos pradžios ir tuo pačiu tai turėjo būti geras ženklas naujajam Kauno klubo treneriui, ko jis gali tikėtis krepšinio šalyje.

„Man tai primena Graikiją, kur visi dėl krepšinio irgi yra entuziastingi, – šyptelėjo 54 metų specialistas. – Žinau, kad šis sportas Lietuvoje yra numeris vienas ir tai nieko naujo. Esu labai laimingas matydamas tiek žmonių, tai leidžia suprasti, kiek krepšinis jums yra svarbus.“

J.Zdovcas į Lietuvą atvyko vakar, o jau trečiadienį naujojo stratego laukia krikštas – žalgiriečiai Eurolygos išvykos rungtynėse kausis su „Crvena Zvezda“.

Po 10 metų pertraukos į Eurolygą grįžtančiam J.Zdovcui „Žalgirio“ kvietimas po vos dvejų Eurolygos rungtynių buvo netikėtas, tačiau jis ilgai nedvejojo, o ir Lietuvos čempionų tikslas patekti į atkrintamąsias trenerio neišgąsdino.

„Kai gauni kvietimą iš tokios komandos kaip „Žalgiris“, kurią puikiai pažįstu visą karjerą, ilgai negalvoji, – teigė slovėnas. – Treneris yra kviečiamas išspręsti problemas, ne jas kurti. Sau visada keliu aukštus tikslus, laimėti kiekvienas rungtynes, o „Žalgiris“ yra komanda, kuri privalo turėti tokį tikslą, patekti į atkrintamąsias. Visoms komandoms Eurolygoje tai yra sudėtinga, daug iššūkių, traumų, tas pats COVID vis dar yra ore. Bet mes pasistengsime padaryti geriausia, ką galime.“

Kalbėdamas apie komandos problemas, naujasis „Žalgirio“ treneris pirmiausiai išskyrė atsivėrusią skylę priekinėje linijoje po Joffrey Lauvergne traumos.

„Mes turime problemų priekinėje linijoje, J.Lauvergne yra traumuotas ir ieškome papildymo, – dėstė J.Zdovcas. – Čia yra prioritetas. Kitas dalykas, po truputį stengsiuosi įvesti komandą į mano žaidimo filosofiją. Nesakau, kad buvo bloga filosofija, bet bandysiu padaryti ją man artimesne.

Tai nebus lengva, turėsiu klausti žaidėjų, bet turime kokybės tai padaryti. Esu šiek tiek sutrikęs, nes buvau įmestas į tokią situaciją, bet su mano patirtimi, po pirmų rungtynių turėsiu daug informacijos, ką reikia keisti. Būtų neetiška iš mano pusės viską keisti iškart, procesas turi vykti po truputį ir protingai.“

Nors ir nežino, kada sulauks sudėties papildymo, J.Zdovcas iš naujo aukštaūgio tikisi atletiškumo, o svarbiausias dalykas – solidi gynyba.

„Tai klausimas ne tik man, bet ir vadovams, – į klausimą, kokio žaidėjo „Žalgiris“ ieško, atsakinėjo treneris. – Naujoko daugiau ieško kiti klubo žmonės, kuriais aš pasitikiu. Žinoma, mums trūksta atletiškumo, aš mėgstu penktą numerį, kuris pataiko, bet su atletiškumu tai dažnai neina kartu. Mums reikia žaidėjo, kuris greitai prisitaikytų ir gynyba būtų svarbiausias dalykas.“

– Ar visas šis dėmesys sukuria jums papildomo spaudimo?
– Ne. Mano didžiausia problema, jog aš visada pernelyg save spaudžiu. Tai mane padaro per daug emocingu, nebūnu realistas. Bet aš toks buvau kaip žaidėjas, toks esu ir dabar.

– Paminėjote apie savo emocionalumą. Manau, kad jau visi žalgiriečiai matė jūsų įrašus internete, kur jūs konfliktuojate su kai kuriais žaidėjais. Ar tai yra jūsų praeitis, ar tokio jūsų galime tikėtis ir „Žalgiryje“?
– Aš dirbu su savimi, pastaraisiais metais neturėjau tokių incidentų. Svarbiausia, turiu gerbti žaidėjus ir jei nueinu per toli, turiu atsiprašyti. Neturiu problemų, jei žaidėjas rėkia ant manęs, tai – emocijos. Po viso to mes tampame stipresni, nieko negali sporte pasiekti be emocijų. Dalykai pasikeitė, atėjo nauja karta, turime dirbti su savimi ir vengti tokių incidentų.

– „Žalgiris“ žaidžia per dvi skirtingas lygas. Kokias rotacijas matote tiek LKL, tiek Eurolygoje?
– Geras klausimas ir apie tai vakar diskutavome. Turėjau tokių patirčių, kuomet komandos žaidžia keliais frontais. Yra pavojinga kažkur taupytis, komanda visada turi žaisti 100 procentų. Kartais turime prisitaikyti, įtraukti jaunus žaidėjus, bet yra pavojinga duoti poilsio vis kažkuriems krepšininkams, tada kitas klaus: „Kodėl ne aš?“ Visada turime laimėti, nesvarbu, prieš ką bežaistume.

– Ar tikitės turėti papildymą trenerių štabe?
– Aš neprašiau papildomų žmonių, dabartinis trenerių štabas yra geras. Nematau priežasties kažką keisti. Jie yra patyrę, pernai gavo Eurolygos patirties, kurios aš neturėjau ir pasitikiu jais 100 procentu. Dažniausiai aš niekada nepasiimu su savimi asistento.

– Žaidėte kartu su Šarūnu Jasikevičiumi prieš 20 metų. Ar kalbėjote su juo prieš atvykstant į Kauną?
– Ne, nekalbėjau, bet jis mane iškart pasveikino. Jis paminėjo, kad yra labai laimingas dėl manęs ir pasakė, jog atvykstu į labai gerą vietą. Turime su juo labai gerą ryšį nuo senų laikų.

– Kurie žaidimo aspektai „Žalgiryje“ jums patinka ir kuriuos norite keisti?
– Žiūrint iš šono, labai lengva komentuoti ir viską keisti, bet atvykus – realybė kitokia. Aš nemėgstu sakyti žiniasklaidai, kas patinka ir kas nepatinka. Kai kuriuos dalykus pakeisiu, kurie, manau, gali tikti, ir tada galėsime diskutuoti.

– „Žalgiris“ turi tris veteranus – Paulių Jankūną, Mantą Kalnietį ir Artūrą Milaknį. Ar su jais daugiau bendrausite?
– Aš su jais jau kalbėjau, Jankis yra komandos kapitonas, jie visi trys yra labai svarbi dalis, yra sukaupę milžinišką patirtį. Jie prižiūri rūbinę ir neturiu priežasties kažką keisti.

– Šalia šių trijų lietuvių dar yra Janis Strelnieks ir Joffrey Lauvergne. Ar jums patinka, kad komandoje yra tiek veteranų?
– Iš vienos pusės, man patinka, nes krepšinis su veteranais yra lengvesnis. Jie viską supranta daug greičiau ir tai padeda. Bet iš kitos pusės, mums reikia ir sprogstamosios jėgos, atletiškumo. Turime rasti balansą ir tai yra sunkiausia.

– Turite labai mažai laiko iki pirmųjų rungtynių. Ar įmanoma atlikti kokius nors pokyčius?
– Paskutines kelias dienas aš pats to savęs klausiu. Ką pakeisti, ką palikti. Paprastai, kai prasideda treniruotės, iš instinktų jauti, kas veikia, ką reikia pridėti. Vakar buvo atstatomoji treniruotė, nieko ypatingo, šiandien turime normalią treniruotę, bet rungtynės jau rytoj ir negalime daug ko pakeisti. Bet bandysime pagerinti detales, kurias matau puolime ir gynyboje. Tai – nelengva, bet nebus nieko drastiško.

– Pirmasis mačas laukia su „Crvena Zvezda“, kuri gerai ginasi. Kuo jie gynyboje yra ypatingi?
– Gerai pažįstu šią komandą, ji – iš Adrijos lygos. Pažįstu jos žaidėjus, trenerį. Jie žaidžia labai fiziškai, turi didelius žaidėjus antroje, trečioje ir ketvirtoje pozicijose. Ne labai talentingi puolime, bet labai gerai ginasi, gerai naudoja rankas, kūnus. Žaidžia labai labai fiziškai. Su fanais jie tik ir lauks akimirkos, kai gali perlaužti varžovus. Man visada smagu žaisti Belgrade, tai bus geras testas, kaip žaidėjai reaguos į tokią situaciją.

– Į Eurolygą grįžtate po 10 metų. Kiek tai bus kitokia patirtis?
– Turėjau kelis pasiūlymus anksčiau, bet jų nepriėmiau. Tai buvo seniai, ypatingai pernai gauti pasiūlymą iš Eurolygos klubo buvo labai sunku, tai – uždara lyga. Kuomet esi ne vietinis treneris, gauti vietą Eurolygoje yra labai sunku, o per tuos 10 metų viskas kardinaliai pasikeitė. Dabar tai – aukščiausio lygio organizacija su dideliais pinigais, bet bandysiu prisitaikyti.

– Jaunų žaidėjų žaidimas, ypatingai Mareko Blaževičiaus, buvo karšta tema. Kaip jūs jį matote komandoje?
– Per anksti atsakyti į šį klausimą, aš Mareką mačiau tik truputį. Viskas priklauso nuo jo, jauni vyrukai iš pradžių turi viską įrodinėti treniruotėse. Jaunas krepšininkas turi būti labai talentingas, kad galėtų varžytis Eurolygoje, mes žiūrėsime, bet viskas priklauso nuo jo.

– Emmanuelis Mudiay turėjo būti lyderis, bet M.Schilleris minėjo, kad jam reikia laiko, galbūt iki gruodžio. Kaip jums atrodo jo pasirodymas ir kaip jūs jį matote savo komandoje?
– Nenoriu nuteisti žaidėjų anksčiau laiko. Mačiau dalykus, kuriuos reikia tobulinti, viskas priklauso nuo jo paties. Faktas, kad iš Mudiay visi tikisi daugiau ir jis tai supranta. Tikiuosi, kad tai laiko klausimas, kaip Martinas sakė, kada jis duos tai, ko norime. Kitas dalykas, mes daug laiko neturime. „Žalgiriui“ kiekvienos rungtynės yra labai svarbios.

– Prieš kelis mėnesius „Žalgirio“ arenoje matėme Luka Dončičiaus magiją. Ar galime tikėtis Jure magijos Kaune?

– Žiūrėkite, žaidėjai žaidžia krepšinį, o treneriai čia yra tam, kad padėtų. Be žaidėjų krepšinis nevyksta. Pasistengsiu padaryti geriausia, ką galiu. Žinau, kad pirmosios konferencijos yra smagiausios, bet po jų ateina realybė. Tikrai padarysiu klaidų, tai – žaidimo dalis. Bet taip, Luka iš tikrųjų yra magiškas.

Komentarai

 1. Žalgirinis

  Klausimas Pauliui. Kada važiuos namo purvinis? Bet ne Laimutis, o Emanuelis.

 2. Aha

  Dabar Zdovcui ypac praverstu Berzininkaitis, todel dabar dar labiau pikta, kad Schilleris ji ismete ir, svarbiausia, kad jam buvo leista tai padaryt.

 3. Vycka Žalgiriniui

  klausimas: ar uždavinėjai tokius klausimus po dviejų pirmųjų rungtynių Pangoso (4,5 tšk 0/5 dvit, 2/10 trit po 2 as po 2 kl po 2 naud), DeJuano Collinso (po 4,5 kl prieš Pau Orthez ir Aris), Dentmono (5/15 trit 1,5 perd 2,5 kl), čia tik įžaidėjai, nes kokį Daviesą galėjai net ne po 2, o po 5 rungtynių varyti namo, juk kam reikalingas toks centras su 4,4 naudingumu?

 4. Darius

  Vycka prabudo :), prisiminė gerus žaidėjus. Pratęsiu Vyckos mintį biškį toliau, tarkim buvo Pangos, Davies, Micič, sąrašą galima būtų tęsti toliau, Žalgiryje prie Šaro padarė pažangą, kai kurie didžiulę, buvo paimti perspektyvūs, o tapo elitiniais Eurolygos žaidėjais. Šaras kėlė balsą, muštravo, bet ir daug iš jų išspaudė. Schileris nešaukė, dirbo ramiai, bet niekaip nesugalvoju nei vieno žaidėjo, kuris būtų pas jį rimtai patobulėjęs. Mudiay mano galva potencialo turi daug, bet ir darbo su juo reikia įdėti daug. Viskas jo rankose, jei dirbs, prasimuš. O vat dėl cavanaugh labai abejoju, gali gauti nuo Zdovco į snukį :) Taip pat manau, kad Beržininkaitis čia būtų labai daug davęs komandai, be reikalo jį paleido, bet Jonavoje jis turi gerą šansą, ką gali žinoti, gal po poros metų bus geras LKL komandos pagrindinis treneris.

 5. Kaip gerai

  Buvo kol Vycka savo urve sėdėjo užsidaręs…

 6. Faktas

  Faktas, kad būtų dar geriau, jei myžnių darių kas nors į kokį urvą uždarytų.

 7. Vycka

  Dariau, sakai, prie Šaro patobulėjo, o prie Schillerio niekas, na taip, patobulėjo, tyik kas ir kada? pvz Pangosą daugelis reikalavo ir po pirmojo sezono pakeisti, reikia geresnio, o kas tokie galėjo patobulėti prie austro? Grigonis su Walkupu ir taip išėjo su kur kas didesniais kontraktais, o gal Jokubaitis nepatobulėjo? gal Hayesas nepasikėlė savo vertės? Lauvergnaui viskas blogai buvo ar tam pačiam Rubitui? kas tokie dar turėjo patobulėti – Lukošiūnas su Mareku? tai Mareko mes nežinome patobulėjimo, kaip ir nežinome, kas būtų buvę prie Šaro, o aš ne apie šiaip patobulėjusius ir kainą pasikėlusius žaidėjus, aš žmogui, kuris po dviejų EL rungtynių jau reikalauja žaidėjo išvykimo, pateikiau vos kelis iš daugybės pavyzdžių žaidėjų, kuriuos reikėjo, anot jo, mest iškart po pirmų pasirodymų Žalgiryje, ir dėl kurių išvykimo vėliau buvo liejamos ašaros

 8. To Vycka

  Tie tavo skaičiai dar ne viskas, lygintojau

 9. Darius

  grigonis gavo didesni kontrakta, nors sezono antroje puseje buvo sedes. Dar klausimas, ar ten isvis issilaikys pagrindineje sudetyje. Kas del Zalgirio, laukia idomus vakaras ir ne tik sitas. Geriausias Eurolygos vadybininkas emesi darbo atvesti komanda i top 8 ;). Vycka, kaip jau rasiau, mano prognoze sitai komandai max 12 pergaliu. Vadybininkas mano kitaip

 10. Vycka

  aišku, kad mano skaičiai ne viskas, argi tai sakau? o ar viskas yra myžčiojimas niuolatinis šiaip sau, išvis be jokių skaičių ir argumentų, vien dėl to, kad REIKIA visada verkti ir kaltinti Motiejūną, kokį nors vieną, kartais kelis pasirinktus žaidėjus, visada trenerį, tai yra VISKAS?

 11. Vycka

  Dariau, ironizuoji dėl Motiejūno vadybos, gal gali pavardinti geresnius komandų vadybininkus Europoje? laukiu sąrašiuko bent jau trumpo, na, nors kelis įvardink

 12. Kad ir koks

  Motiejūnas yra, jis bent jau ne pochuistas kaip Vycka

 13. Vycka

  tai kad tu manęs net nepažįsti, esu beveik įsitikinęs, kad dėl Žalgirio pergyvenu labiau už tave, tik skiriu pergyvenimą nuo nuolatinio verkimo, o iš verksnių nuolat prašau argumentų, su jais galiu pasiginčytiu arba sutikti, o kai tiesiog varoma, jog Motiejūnas yra niekam tikęs, tačiau nenurodoma, ar tokiu atveju išvis žino tegu ne Lietuvoje, o apskritai kokiame nors klube vadybininką, kuris neginčytinai būtų už jį geresnis, tai kažkodėl neišgirstu atsakymų, vat tik tokie pirdžiojimai į vandenį apie save, nes neprisijungiu prie amžinų verksnių choro

 14. Darius

  nieko as nerasysiu, nes tokie dalykai sunkiai pamatuojami, cia ne disko metimas, kad pagal atstuma pasakyt kuris geresnis.

 15. Vycka

  tai nebloga pozicija: tas yra niekam tikęs, bet geresnių nežinau, tiesiog niekam tikęs ir tiek, galiu nuolat šaipytis iš to, kad jam skyrė geriausio EL vadybininko apdovanojimą, bet nesakysiu, kodėl ne jis, o kažkas kitas jo buvo vertas

 16. Darius

  vadinu ji geriausiu Eurolygos vadybininku, juk buvo isrinktas, nepravardziuoju juk. Tai dabar, kai Jasikeviciaus Zalgiryje visai nebera, nei jo paties, nei ivestu zaidimo sistemu, nei sudeties, paziuresime ko ponas geriausias yra be musu gerbiamo trenerio vertas.

 17. taigi

  ką jus čia diskutuojate? Po Romanovo išėjimo, kas ištraukė Žalgirį iš skolų? Šaras? Pangosas? Baikit pezėt ir palaikom Žalgirį ir kai sunkiau, ir kai lengviau.