„Kauno Žalgiris“ namuose turėjo pripažinti „Trakų“ pranašumą (VIDEO) 0

Pirmąjį pralaimėjimą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate patyrė „Kauno Žalgirio“ futbolininkai. Namuose žaidę Laimio Bičkausko auklėtiniai 0:2 (0:1) turėjo pripažinti praėjusio sezono vicečempionų Trakų „Trakų“ pranašumą.

Pirmieji varžovų vartams grasinti pradėjo aikštės šeimininkai. Jau 5-ąją minutę kairiuoju kraštu prasiveržęs Leonidas Mušnikovas patikrino vartininko budrumą. Vis dėlto, saugo smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Tuo „Kauno Žalgiris“ neapsiribojo ir kontratakomis ieškojo būdų pasižymėti. Viena pavojingiausių progų buvo sukurta 23-iąją minutę. Andrius Velička atliko perdavimą Rokui Krušnauskui, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau paskutinę akimirką „Trakų“ vartų sargas atrėmė puolėjo smūgį.

Aikštės šeimininkai ir toliau nedavė ramybės Trakų klubui. Per tris minutes žalgiriečiai surengė dar dvi pavojingas atakas, tačiau A.Veličkos smūgis skriejo virš skersinio, o kitą bandymą nutraukė pirmasis prie kamuolio prišokęs vartininkas.

Pirmąją pavojingą progą svečiai sukūrė sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį. 32-ąją minutę trakiškiai atliko galingą smūgį, o „Kauno Žalgirį“ išgelbėjo vartininkas Deividas Mikelionis. Vis dėlto, visiškai prigesinti riterių išpuolio nepavyko. Po pakelto kampinio perdavimo galva sulaukęs Martynas Dapkus pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir išvedė svečius į priekį (0:1).

Pelnęs įvartį „Trakų“ klubas jautėsi laisviau ir netrukus dar kartą pagrasino šeimininkų vartams, tačiau vietoje buvęs D.Mikelionis neleido padidinti skirtumo.

Per paskutines penkias pirmo kėlinio minutes „Kauno Žalgiris“ mėgino lyginti rezultatą, tačiau pralaužti ledų nepavyko. Žalgiriečiai po pirmosios rungtynių dalies turėjo minimalų deficitą.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje per daug nesikeitė – „Trakai“ dažniau kontroliavo kamuolį, o „Kauno Žalgiris“ laukė varžovų klaidų ir stengėsi užpulti kontratakomis.

A.Veličkos ir R.Krušnausko duetas sukūrė keletą pavojingų epizodų, tačiau paversti jų įvarčiais nepavyko.

Kėlinio viduryje grasinti dažniau ėmė ir „Trakai“. 65-ąją minutę svečiai pavojingai smūgiavo galva ir komandą gelbėjo puikiai į smūgį sureagavęs D.Mikelionis. Po minutės šeimininkams pavyko apsiginti nuo kampinio, tačiau čia pat kamuolį atsikovoję trakiškiai greitai surado spragų kauniečių gynyboje ir privertė už tai sumokėti – Nerijus Valskis smūgiu iš artimos distancijos padidino skirtumą (0:2).

Netrukus po praleisti įvarčio „Kauno Žalgirio“ gretose debiutavo į aikštę žengęs Mindaugas Kalonas. Saugas pakeitė iki tol aktyviai žaidusį A.Veličką.

Kauniečiai per likusias 20 minučių stengėsi pramušti varžovų gynybą, tačiau išpuoliai buvo nesėkmingi. Tuo tarpu savąjį šansą turėjo ir „Trakų“ komanda. Po gynėjų klaidos žalgiriečių deficitas galėjo dar labiau išaugti, tačiau patikimai žaidė D.Mikelionis.

Atakuojančio futbolo kupinose rungtynėse „Kauno Žalgiriui“ nepavyko įkąsti šalies vicečempionams, kurie čempionate iškovojo pirmąją pergalę.

„Kauno Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokia startine sudėtimi: D.Mikelionis, E.Pilypas, I.Dedura, M.Fridrikas, P.Daukša, T.Bučma, K.Šilkaitis, L.Mušnikovas, L.Sendžikas, R.Krušnauskas, A.Velička.