Kovingasis „Kauno Žalgiris“ namuose neleido čempionui pasiekti pergalės 1

Vos prasidėjus antrajam kėliniui įvartį praleidęs „Kauno Žalgiris“ nesutriko ir sugebėjo atsitiesti. Komandos gelbėtoju tapo po keitimo į aikštę išėjęs Pijus Širvys, kurio įvartis neleido šalies čempionui Vilniaus „Žalgiriui“ iš Kauno išvykti su pergale kišenėje.

Laimio Bičkausko auklėtiniai 14-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture, žyminčiame antrojo čempionato rato pabaigą, išplėšė tašką ir rungtynes su vilniečiais užbaigė lygiosiomis 1:1 (0:0).

Jau susitikimo pradžioje aikštės šeimininkai galėjo nubausti sostinės ekipą. 10-ąją minutę tikslų tolimą perdavimą atlikęs Ignas Dedura išvedė Roką Krušnauską vieną prieš vartininką Armantą Vitkauską. Vis dėlto, puolėjui nepavyko išnaudoti puikios progos.

Laikui bėgant, „Žalgiris“ perėmė kamuolio kontrolę ir sukėlė nemažai pavojingų situacijų prie kauniečių vartų. Baigiantis kėliniui, svečiai turėjo dvi galimybes pasižymėti. 41-ąją minutę vartininkas Deividas Mikelionis pristabdė Vytauto Lukšos perdavimą, tačiau pirmasis prie besiritančio kamuolio prišokęs Justas Lasickas praktiškai iš metro atstumo smūgiavo į vartus, o aikštės šeimininkus nuo garantuoto įvarčio apsaugojo pasiaukojančiai žaidęs Ernestas Pilypas.

43-iąją minutę D.Mikelioniui dar kartą teko demonstruoti savo sugebėjimus. Po J.Lasicko perdavimo iš dešiniojo aikštės krašto galva baudos aikštelėje smūgiavo Simonas Stankevičius, o laiku sureagavęs „Kauno Žalgirio“ vartų sargas neleido vilniečiams pelnyti pirmojo įvarčio. Pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Antroji mačo dalis L.Bičkausko ekipai prasidėjo nesėkmingai. Jau pirmoji „Žalgirio“ ataka virto įvarčiu. 46-ąją minutę perdavimo prie pat vartininko aikštelės sulaukęs J.Lasickas nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir išvedė svečius į priekį – 0:1.

Po praleisto įvarčio kauniečiai perėmė iniciatyvą ir ėmė dažniau grasinti varžovų vartams. Rokas Krušnauskas įsiveržė į baudos aikštelę. Visgi svečių gynėjams pavyko apsiginti. Vėliau R.Krušnausko smūgį nuo baudos aikštelės teko gaudyti A.Vitkauskui.

Nepaisant to, trečias kauniečių bandymas buvo tikslus. Po keitimo pasirodęs P.Širvys per keturias minutes atstatė pusiausvyrą rungtynėse. 62-ąją minutę pirmą kartą „Kauno Žalgirio“ gretose debiutavęs saugas pataisė Leonido Mušnikovo atremtą smūgį ir išlygino rezultatą – 1:1.

Kauniečiai neketino sustoti. Netrukus galingai iš toli šovė Karolis Gvildys, pataikęs į išorinę virpsto dalį. Pavojingu išpuoliu atsakė ir svečiai – V.Lukšos smūgis baudos aikštelėje praskriejo visiškai šalia vartų.

Rungtynių pabaigoje „Kauno Žalgiris“ turėjo dar keletą progų išplėšti pergalę. Po R.Krušnausko perdavimo dėkingoje situacijoje atsidūręs L.Mušnikovas neįveikė vartininko A.Vitkausko. 89-ąją minutę pavojingu smūgiu šalia virpsto pasižymėjo ir Edvinas Kloniūnas.

Vis dėlto, paskutinį žodį susitikime galėjo tarti svečiai. Per teisėjo pridėtą laiką baudos aikštelėje galingai smūgiavo Linas Pilibaitis, tačiau vietoje buvęs E.Pilypas dar kartą blokavo vilniečių bandymą ir išgelbėjo kauniečius nuo įvarčio. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1.

Vyriausiojo trenerio L.Bičkausko komentaras: „Džiaugiuosi iškovotu tašku. Į aikštę žengėme kovoti, varžovams tikrai nebuvo lengva žaisti prieš mus. Neblogai žaidėme gynyboje, taip pat atlikome gerų kontratakų. Džiaugiuosi dėl savo komandos ir ateityje, jei išlaikysime tokią koncentraciją, rezultatai ženkliai pagerės. Į aikštę žengęs P.Širvys žaidė drąsiai ir pasižymėjo. Manau, tai bus paskata jam ir toliau sunkiai dirbti bei stengtis tobulėti.“

Saugo P.Širvio komentaras: „Šiandien kovojome iki galo. Norėjome iškovoti taškus, nes kovojame dėl išlikimo turnyrinėje lentelėje. Tai visi puikiai supranta ir stengėmės pasiekti palankų rezultatą. Pelnius įvartį, emocijos – pačios geriausios. Tiesą pasakius, nesitikėjau, kad treneris šiandien išleis mane į aikštę, tačiau suteikė šansą ir, manau, puikiai pasirodžiau.“

Startinė „Kauno Žalgirio“ sudėtis: D.Mikelionis, E.Pilypas, I.Dedura, M.Fridrikas, K.Gvildys, R.Sikorskis, T.Bučma, L.Sendžikas, E.Kloniūnas, L.Mušnikovas, R.Krušnauskas.

„Kauno Žalgirio“ atlikti keitimai: R.Sikorskį pakeitė Marius Miškinis (29 min.), L.Sendžiką – P.Širvys (58 min.), T.Bučmą – Benas Olencevičius (85 min.).

Pasibaigus 14-ajam turui, „Kauno Žalgirio“ sąskaitoje – 8 taškai. Kauniečiai liko septintoje turnyrinės lentelės vietoje. Tuo tarpu vilniečiai su 29 taškais žengia antri.

Kitas rungtynes laikinosios sostinės futbolininkai žais birželio 14 dieną, antradienį. L.Bičkausko treniruojamas klubas trečiąjį „SMScredit.lt A lygos“ ratą pradės rungtynėmis svečiuose su Utenos „Utenio“ komanda.