Pasibaigus antrajam „7bet-NKL“ ratui komandos pasidalijo į dvi grupes 0

Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pirmieji du ratai yra oficialiai baigti, todėl paaiškėjo ir esamos komandų rikiuotės likusiai sezono daliai.

Pasibaigus antrajam „7bet-NKL“ ratui, ekipos buvo suskirstytos į dvi grupes po septynias komandas. Į pirmąją grupę pateko pirmos septynios geriausios, o į antrąją – likusios septynios ekipos, užėmusios 8-14 vietas.

Pirmasis pogrupis: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (23-3), „Telšiai“ (22-4), Palangos „Olimpas“ (21-5), Šakių „Vytis-VDU“ (14-12), „Jurbarkas-Karys“ (14-12), Vilkaviškio „Perlas“ (13-13) ir Kauno „Žalgiris-2“ (13-13).

Antrasis pogrupis: Vilniaus „Stekas“ (13-13), Joniškio „Delikatesas“ (12-14), Kauno r. „Atletas“ (10-16), „Kretinga“ (9-17), Vilniaus „Rytas-2“ (8-18), „Šilutė“ (6-20) bei Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (4-22).

Dėl geresnio tarpusavio pelnytų ir praleistų taškų santykio „Perlas“ ir „Žalgiris-2“ pateko į pirmąjį pogrupį, o „Stekas“ žais antrajame.

Trečiojo „7bet-NKL“ rato startas planuojamas sausio 18 dieną, o jau turimas pergalių skaičius pirmajame etape skaičiuosis ir likusiuose dviejuose ratuose.

Pasibaigus reguliariajam „7bet-NKL“ sezonui, keturios stipriausios komandos tiesiogiai keliaus į ketvirtfinalį, o 5-12 vietas užėmusios ekipos varžysis aštuntfinalyje iki dviejų pergalių.

Aštuntfinalio nugalėtojai prisijungs prie kitų keturių ketvirtfinalio komandų ir kovos iki trijų pergalių, o pusfinaliuose ir finaluose taip pat bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Paskutiniajame antrojo rato susitikime antradienį Kauno „Žalgiris-2“ (13-13) nusileido Vilniaus „Steko“ (13-13) komandai 74:75 (20:11, 15:25, 23:14, 16:25).

Lemiamą kėlinį „Žalgirio“ treniruočių centre vilniečiai pasitiko turėdami 8 taškų deficitą (58:50), tačiau prabėgus 3 minutėms skirtumas tapo minimalus (58:57).

Likus paskutinei minutei Tadas Rinkūnas dvitaškiu persvėrė rezultatą „Steko“ naudai (69:70), o Mantas Šerkšnas du kartus išprovokavo pražangą ir baudų metimais atitolino svečius (69:73).

Dominykas Butka sušvelnino kauniečių atsilikimą (71:73) ir paliko 8 sekundes, o M.Šerkšnas vėl abu kartus buvo tikslus nuo baudos metimo linijos (71:75).

Paskutinėje atakoje Justas Stonkus tritaškiu vėl priartino kauniečius (74:75), bet laiko liko mažiau nei sekundė ir dar kartą bandyti prasižengti prieš vilniečius nebepavyko.

Vilniečių vedlys M.Šerkšnas per 28 minutes surinko 20 taškų (2/3 dvit., 1/5 trit., 13/15 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 10 išprovokuotų pražangų ir 24 naudingumo balus.

Jam geriausiai talkino Paulius Semaška per 38 minutes pelnęs 23 taškus (4/9 dvit., 4/8 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 efektyvumo balą.

Žalgirietis Matas Vokietaitis sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias savo rungtynes ir per 28 minutes pelnė 24 taškus (11/15 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 18 kamuolių (karjeros rekordas), atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 35 naudingumo balus.

Kauniečiai šiose rungtynėse vertėsi be Dovydo Butkos, Dovydo Buikos ir Manto Juzėno.

„Žalgiris-2“: Matas Vokietaitis 24 (11/15 dvit., 18 atk. kam., 4 kld., 35 naud.), Dominykas Butka 12, Vytautas Žygas 11 (3/4 trit.), Mantas Laurenčikas 10 (5/6 dvit.).

„Stekas“: Paulius Semaška 23 (4/9 dvit., 4/8 trit., 3/10 baud., 7 rez. perd., 4 kld.), Mantas Šerkšnas 20 (1/5 trit., 13/15 baud.), Justas Sinica 14 (4/6 trit., 5 atk. kam.), Dominykas Bučas 7.