NKL: pergalingą žygį jaunieji žalgiriečiai sieks tęsti atkrintamosiose (startas ketvirtadienį) 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda iškovojo penktąją pergalę paeiliui ir geromis nuotaikomis ketvirtadienį pradės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamąsias varžybas.

Tomo Masiulio vadovaujami kauniečiai pirmajame atkrintamųjų etape susitiks su Palangos „Palanga“ krepšininkais. Serijoje iki trijų pergalių laimėjusi komanda žengs į NKL ketvirtfinalį, kuriame jau laukia praėjusių metų čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Prieš tai jaunieji žalgiriečiai apšilo kojas namuose palauždami Joniškio „Delikateso“ ir Kauno KTU komandas. Tęsti pergalingą žygį nesutrukdė ir gana skaudžiai praretėjusios gretos – padėti negalėjo treniruotės metu traumą patyręs Ignas Sargiūnas, praėjusio savaitgalio rungtynėse susižeidęs Matas Jogėla, skausmus jaučiantis Volodymyras Markovetskis bei jau kuris laikas žaisti negalintys Jokūbas Švambaris ir Martynas Varnas.

Penktadienį „Žalgirio“ dubleriai išgyveno tikrą dramą ir tik Kristupo Žemaičio tolimo šūvio dėka išsikapstę šventė pergalę prieš „Delikateso“ krepšininkus rezultatu 83:80.

Pati rungtynių pradžia vyko taškas į tašką, bet pirmauti nepakako nė galingo Lauryno Biručio žaidimo baudos aikštelėje, nė rezultatyviai rungtyniavusio Luko Ulecko – 9:12. Kitaip rungtynės pasisuko iš toli pataikius K.Žemaičiui ir Mariui Valinskui, kurie krovė persvarą šeimininkams – 19:13, o pirmojo kėlinio sirena žadėjo įnirtingą kovą, kadangi švieslentėje degė skaičiai 22:20.

Antrasis kėlinys jau startavo pagal varžovų scenarijų ir svarstyklės pakrypo jų pusėn – 22:26. Prabilus Martynui Arlauskui ir Grantui Vasiliauskui, skirtumas vėl šoktelėjo kauniečių naudai iki 35:30. Iš toli iššovė L.Uleckas, pirmuosius savo taškus rinko Giedrius Bergaudas, tačiau komandos toliau žengė koja kojon ir ilsėtis keliavo palikusios daug neatsakytų klausimų – 40:38.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai vis buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje, po krepšiu tiesiog siautė L.Birutis, vis daugiau į žaidimą įsijungė įvairiapusį žaidimą demonstravęs K.Žemaitis – 55:48. Prieš pat kėlinuko pabaigą pagaliau pavyko ir dar rimčiau atsiplėšti, kuomet puikiai rungtyniavo G.Vasiliauskas ir ketvirtį dvitaškiu uždarė pirmą kartą dviženklį pranašumą sukūręs G.Bergaudas – 68:57.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ dublerių žaidime buvo vien tyla, kurią tik po penkių minučių pertraukos dėjimu nutraukti pavyko Gyčiui Masiuliui – 70:66. Varžovams kvėpuojant į nugarą, tritaškį smeigė L.Uleckas, vis dažniau iniciatyvos ėmėsi G.Masiulis, po kurio dvitaškio, prasidėjus paskutinei minutei, komandas skyrė vos trys taškai – 77:74. Tuomet užvirė tikra drama: komandos keitėsi netaikliais baudų metimais, tačiau kiek sėkmingesnė ši baudų metimų loterija buvo svečiams, kurie artėjant rungtynių pabaigai jau turėjo pergalę savo kišenėje – 79:80. Tiesa, su tokia baigtimi nesitaikstė K.Žemaitis, kurio tritaškis tiksint paskutinėms sekundėms tapo lemtingu  ir pergalingu – 83:80.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 17 (8/11 dvit., 8 atk. kam., 3 blk.), L.Uleckas 14 (4/7 trit.), K.Žemaitis 14 (8 atk. kam., 13 rez. perd.), G.Masiulis 13 (7 atk. kam., 2 per. kam.), G.Vasiliauskas 10, M.Arlauskas 6 (4 per. kam.), M.Valinskas 5, G.Bergaudas 4, E.Juozaitis 0.

„Delikatesas“: Ž.Petraitis 19 (7/9 dvit., 6 rez. perd., 5 per. kam.), T.Pažėra 15 (5/8 dvit., 5 rez. perd.), G.Žalalis 14 (7 atk. kam., 2 per. kam.), N.Barauskas 14 (5/8 dvit., 8 atk. kam.).

Kitą dieną T.Masiulio auklėtiniai pergalingai uždarė NKL reguliarųjį sezoną, kurio finiše patiesė Kauno KTU komandą rezultatu 83:61.

Kauno derbis prasidėjo neįtikėtinu žalgiriečių pareiškimu, mat prabėgus septynioms minutėms švieslentėje degė gana nepadorus rezultatas 17:0. Svečiams pavyko pramušti žalgiriečių gynybą, tačiau šie vis dar solidžiai pirmavo – 24:10.

Štai antrajame kėlinyje skirtumas pamažu tirpo ir ketvirčio viduryje komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis – 31:29. Atsitiesti „Žalgirio“ dubleriams padėjo ir dviženklį pranašumą prieš antrą rungtynių pusę grąžino tritaškius įskraidinę M.Arlauskas bei K.Žemaitis – 46:36.

Išlaikyti saugų atstumą ir dar šiek tiek jį padidinti pavyko iš tolėliau sėkmingai krepšį atakavus K.Žemaičiui ar L.Ulecko bei arčiau užtikrintai žaidus L.Birutis – 55:43. Trečiasis kėlinys toliau vyko labai panašiu scenarijumi, tad ryškesnių korekcijų rezultate neįvykus, žalgiriečiai prieš paskutinę atkarpą jautėsi tikrais padėties šeimininkais – 63:52.

Nors tolimą bombą paleido M.Valinskas, taškus rinkosi M.Arlauskas ir G.Vasiliauskas, kėlinui įpusėjus „Žalgirio“ jauniai vis dar vaikščiojo labai plona linija – 71:59. Tuomet įyvko lemtingas rungtynių lūžis, kurį inicijavo K.Žemaitis, o paskutinius taškus sudėliojo ir pergalę įtvirtino M.Arlauskas – 83:61.

„Žalgiris-2“: L.Uleckas 19 (4/4 dvit., 3/5 trit., 2 blk.), G.Masiulis 14 (7 atk. kam.), M.Arlauskas 14 (3/5 trit.), K.Žemaitis 13 (3/5 trit., 7 rez. perd., 2 per. kam.), G.Vasiliauskas 8 (6 atk. kam.), L.Birutis 8 (6 rez. perd., 6 atk. kam., 2 blk.), M.Valinskas 5, G.Bergaudas 2, E.Juozaitis 0.

KTU: P.Knyza 18 (4/8 trit., 6 atk. kam.), J.Davniukas 15 (7/9 dvit.), J.Marcinkevičius 7.

Po šių rungtynių paaiškėjo galutinė NKL turnyrinė lentelė ir visas atkrintamųjų varžybų medis, T.Masiulio kariauną suvedęs su puikiai pažįstamais „Palangos“ krepšininkais. Keturis kartus tarpusavyje žaidusios komandos šį sezoną pasidalino po dvi pergales, tad dėl vietos ketvirtfinalyje laukia nuožmi bekompromisė kova, kurioje gausesnio palaikymo nei įprastai reikės ir iš tribūnų.

Pirmoji akistata numatyta jau ketvirtadienį (kovo 2 d.) Kauno „Žalgirio“ treniruočių centre, Naglio g. 4A, Petrašiūnuose, kur nuo 18.00 val. Jūsų gyvo palaikymo lauks į kovą stosiantys jaunieji žalgiriečiai.