Jaunieji žalgiriečiai žaidimą šlifavo draugiškame turnyre Palangoje 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai pradėjo pasiruošimą artėjančiam Nacionalinės krepšinio lygos sezonui (NKL). Atjaunėjusi ir veidą pakeitusi Tomo Masiulio kariauna savaitgalį savo žaidimą šlifavo Palangoje, kur dalyvavo keturių NKL komandų draugiškame turnyre.

Pirmą turnyro dieną žalgiriečiai kibo į atlapus praėjusio sezono medalininkei Šakių „Vyčio“ komandai, tačiau lemiamu metu subyrėjo ir pripažino varžovų pranašumą rezultatu 84:99.

Pirmoje rungtynių dalyje susigrūmė skirtingos filosofijos – kol šakiečiai svaidė tolimus metimus, jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai grindė žaidimą per priekinę liniją. Artėjant didžiajai pertraukai švieslentėje dar degė lygus rezultatas (40:40), tačiau tuomet varžovai galingai spurtavo ir skirtumas išaugo iki 44:53.

Trečiojo kėlinio viduryje pusiausvyrą tritaškiu buvo atstatęs Marius Valinskas (59:59), bet kėlinio pabaigą ir vėl užtikrinčiau sužaidė į priekį šovę „Vyčio“ krepšininkai – 66:74.

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo ir be Luko Ulecko ir Martyno Arlausko į Palangą atvykę žalgiriečiai nesėkme pradėjo draugišką turnyrą – 84:99.

„Žalgiris-2”: I.Sargiūnas 22 (5/5 dvit., 5 rez. perd.), E.Venskus 15 (6/8 dvit.), M.Valinskas 11 (3/7 trit., 5 rez. perd.), V.Markovetskis 9, G.Vasiliauskas 7, V.Kozys 7, R.Jokubaitis 7 (6 rez. perd.), N.Kancleris 6, L.Vaištaras 0.
„Vytis“: K.Babkauskas 21 (5/9 trit., 9 rez. perd., 4 per. kam.), G.Radzevičius 20 (3/7 trit., 8 atk. kam.), A.Pukelis 19 (9/10 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), E.Jezukevičius 15 (2 per. kam.).

Šeštadienį T.Masiulio auklėtinių laukė kur kas atkaklesnė kova, kurioje nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo. Didžiąją rungtynių dalį situaciją kontroliavę kauniečiai išvaistė dviženklį pranašumą ir po penkių papildomų minučių 100:101 nusileido Vilniaus „Perlo“ komandai.

Rungtynėse geriau startavo vilniečiai, kurie privertė žalgiriečius daugiau klysti nei rinktis taškus (6:12). Tiesa, komandos kapitono M.Valinsko vedami dubleriai greitai atsigavo, pademonstravo solidesnį puolimą ir užbaigė pirmą ketvirtį pirmaudami 27:25.

Antrajame kėlinyje jau „Žalgiris-2” krepšininkai primetė savo sąlygas ir Igno Sargiūno, Eriko Venskaus bei Roko Jokubaičio pastangomis į antrą rungtynių dalį nusinešė apčiuopiamą pranašumą – 53:44.

Po didžiosios pertraukos vaizdas pernelyg nepasikeitė, kauniečiai tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą pirmavo 79:68.

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas pamažu ėmė tirpti, tačiau atsakymą vis surasdavo I.Sargiūnas ar M.Valinskas – 83:76. Tuomet žalgiriečių žaidimas visiškai išsibalansavo, pasipylė klaidos, sostinės krepšininkai tuo puikiai pasinaudojo ir mačą perkėlė į pratęsimą – 88:88.

Jame užvirė tikra drama, į kovą kabinosi visi žaidėjai, tačiau sėkmė paskutinėmis rungtynių sekundėmis nusišypsojo principinę akistatą laimėjusiems „Perlo“ krepšininkams – 100:101.

„Žalgiris-2”: M.Valinskas 24 (6/8 trit.), I.Sargiūnas 19 (7/10 dvit., 6 rez. perd.), R.Jokubaitis 18 (3/5 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), E.Venskus 17 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam., 2 blk.), G.Vasiliauskas 9, V.Kozys 8 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), V.Markovetskis 4 (6 atk. kam.), L.Vaištaras 1, N.Kancleris 0.
„Perlas“: D.Sirvydis 22 (6/9 dvit., 3/4 trit., 4 rez. perd., 7 per. kam.), A.Beručka 16 (6/6 dvit.), L.Kvederavičius 15 (7 atk. kam.), T.Vaičiūnas 14 (4/5 trit.).

Paskutinę turnyro dieną Kauno komanda vėl į krito į duobę paskutiniame kėlinyje ir rezultatu 75:78 pralaimėjo turnyro šeimininkei „Palangai“.

„Žalgirio“ dubleriai nuo pat rungtynių pradžios turėjo didesnį ar mažesnį pranašumą, kuris ketvirtojo kėlinio pradžioje pasiekė naujas aukštumas – 64:47.

Visgi, tuomet savų žiūrovų akivaizdoje palangiškiai stulbinančiai atsitiesė, per paskutinę dešimties minučių atkarpą sumetė net 31 tašką ir paliko jaunuosius „Žalgirio“ krepšininkus be pergalių pirmajame draugiškame turnyre – 75:78.

„Žalgiris-2“: V.Markovetskis 20 (8/12 dvit.), I.Sargiūnas 20 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Jokubaitis 8 (5 atk. kam., 2 per. kam.), G.Vasiliauskas 8, M.Valinskas 7 (4 rez. perd.), V.Kozys 5, N.Kancleris 3, L.Vaištaras 2 (2 per. kam.), E.Venskus 2 (3 per. kam.).

„Palanga“: N.Barauskas 22 (4/4 dvit., 3/5 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), T.Pažėra 21 (6/9 dvit., 4 rez. perd.), R.Zijverdenas 12 (7 atk. kam., 2 per. kam.).

Dabar T.Masiulio komandos planuose draugiškas turnyras artėjantį savaitgalį Šakiuose, kuriame varžysis „Vytis“, „Palanga“ bei praėjusio NKL sezono čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Naujo NKL sezono startas numatytas spalio 5 d. rungtynėmis Jonavoje tarp vietos „Jonavos“ krepšininkų bei jaunųjų žalgiriečių. Pirmas mačas namie – spalio 6 d. prieš „Palangos“ komandą.