Jaunieji žalgiriečiai nusileido 17 tritaškių įskraidinusiai „Šilutės“ komandai (VIDEO) 3

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse 94:100 (30:23, 17:29, 25:28, 22:20) neatlaikė fantastiškai iš toli atakavusių Šilutės „Šilutės“ krepšininkų šturmo ir namų aikštės pranašumas vėl sugrįžo į varžovų pusę.

Ilgo apšilimo komandoms nereikėjo ir jau per pirmąsias septynias minutes sukrito po keturis tolimus šūvius į abi puses, o sėkmingiausiai kauniečių gretose tai darė du tritaškius suleidęs Grantas Vasiliauskas – 18:17. Toliašaudei artilerijai aprimus, žaidimo gijas į savo rankas perėmė nuo suolo pakilęs Gytis Masiulis, kurio vedami žalgiriečiai pirmąjį kėlinį laimėjo 30:23.

Fantastiška tolimų metimų serija varžovai startavo antrajame kėlinyje ir vos per minutę rezultatas tapo lygus – 32:32. Kol kauniečiai po krepšiu ieškojo Eriko Venskaus ar Martyno Sajaus, kitoje pusėje krito jau devintasis „Šilutės“ tritaškis (36:38). Tuomet lyderio savybėmis pasižymėjo Ignas Sargiūnas, nuo kranto iki kranto sužaidė svarstykles persvėręs Vitalijus Kozys – 44:42. Tiesa, prieš didžiąją pertrauką geresnę atkarpą sužaidė svečiai, į rūbinę nusinešę penkių taškų persvarą – 47:52.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmens ėmėsi Matas Jogėla, kuris vienas pats rinko dešimt taškų ir lygino rezultatą – 57:57. Nors to paties M.Jogėlos dėka šeimininkai buvo minimaliai išsiveržę į priekį (60:59), nedovanotinai klydusių žalgiriečių treneriui Tomui Masiuliui teko sušaukti pasitarimą komandai atsiliekant 60:66. Po 12-ojo varžovų tritaškio skirtumui išaugus iki 60:70 prabilo Rokas Jokubaitis – 64:70. Į dar dvi „Šilutės“ tolimas bombas lygiai tuo pačiu atsakė Martynas Arlauskas ir R.Jokubaitis, tačiau priekyje 72:80 užtikrintai buvo pavydėtiną taiklumą demonstravę šilutiškiai.

Ketvirtajame kėlinyje gerais reidais pasižymėjo Lukas Uleckas, laiku ir vietoje atsirado G.Vasiliauskas, o tolimu dūriu atsilikimą iki 85:87 mažino M.Jogėla. Po kelių pakartotinių bandymų pasižymėjo G.Masiulis, tačiau svečiai tvirtai laikėsi įsikibę į tolimais šūviais susikrautą pranašumą ir likus porai minučių pirmavo 89:92. Užvirus tikrai dramai savo jėgą po krepšiu įrodinėjo  G.Masiulis (92:94). Tarsi ant sparnų žaidę „Šilutės“ krepšininkai lemiamu metu nesubyrėjo ir 94:100 palaužę žalgiriečius atstatė pusiausvyrą ketvirtfinalio serijoje.

„Žalgiris-2”: M.Jogėla 20 (3/7 trit.), G.Masiulis 19 (6 atk. kam., 2 blk.), R.Jokubaitis 12 (2 per. kam.), G.Vasiliauskas 10 (6 atk. kam.), L.Uleckas 9, I.Sargiūnas 7, M.Sajus 6 (2 per. kam.), M.Arlauskas 5, V.Kozys 4 (5 rez. perd.), E.Venskus 2, M.Valinskas 0.

„Šilutė“: E.Džiaugys 26 (5/7 trit., 5 atk. kam.), T.Tamošiūnas 23 (4/6 trit.), J.Nausėdas 21 (5/7 trit., 5 atk. kam.), M.Žaunieriūnas 12.