Lyderių trijulės vedini jaunieji žalgiriečiai turnyrą Stambule baigė pergale prieš „Anadolu Efes“ 0

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai Stambule vykusiame Eurolygos jaunimo atrankos turnyre užėmė trečiąją vietą. Sekmadienį kauniečiai panaikino dviženklį deficitą ir galiausiai palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ komandą 97:79 (15:24, 27:22, 23:19, 32:14).

Rungtynių pradžioje su varžovų gynybą užtikrintai tvarkėsi Ugnius Jaruševičius, pelnęs 8 taškus (10:12). Deja, sužaidus 7 minutes jis patyrė kelio traumą ir aikštę paliko tik su komandos draugų pagalba. Pagrindinio aukštaūgio netekę žalgiriečiai nespėjo persigrupuoti, netaikliai atakavo tiek iš žaidimo, tiek nuo baudų metimo linijos ir pirmąjį kėlinį pralaimėjo 15:24.

Antrajame kėlinyje prabilo kauniečių toliašaudė artilerija. Dominykas Butka įmetė du tritaškius, vieną pridėjo Titas Sargiūnas (24:33). Dominykas neketino sustoti ir pelnė dar 8 taškus iš eilės, sumažindamas atsilikimą iki 32:35. Prieš didžiąją pertrauką dar pasižymėjo Kajus Kublickas, Motiejus Krivas, Dovudas Butka ir 4 taškus rinkęs Liutauras Lelevičius – 42:46.

Dar du tritaškius pataikęs Dominykas Butka lygino rezultatą (53:53), bet prie to daug prisidėjo ir 5 taškus pelnęs ir varžovų metimą galingai blokavęs L.Lelevičius. Netrukus jis pasiprašė keitimo, o per 3 minutes vienintelį tašką pelnė „Anadolu Efes“. Į aikštę grįžęs L.Lelevičius pratęsė įspūdingą pasirodymą, pelnė 14-ąjį per kėlinį ir buvo suteikęs savo komandai 3 taškų pranašumą (65:62), kurį neutralizavo turkų tritaškis su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena – 65:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje L.Lelevičius rinko dar 7 taškus, tiek pat pridėjo M.Krivas ir žalgiriečiai atsiplėšė 83:72. Rungtynes galutinai uždarė trys iš eilės pataikyti T.Sargiūno tritaškiai ir 24-asis Dominyko Butkos taškas – 97:79.

„Žalgiris“: L.Lelevičius 27 (3/4 trit., 8 atk. kam., 2 blk.), Dominykas Butka 24 (5/7 trit., 7 atk. kam.), T.Sargiūnas 19 (4/8 trit.), M.Krivas 10 (10 atk. kam.), U.Jaruševičius 8, K.Kublickas 4 (4 rez. perd.), E.Bartninkas 3, Dovydas Butka 2, R.Kneižys 0 (5 rez. perd.), E.Valenta 0, D.Grenda 0, M.Kočanas 0.

„Anadolu Efes“: Y.Hamatoglu 18 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Turkas 16 (7 atk. kam.), Y.Tekinas 12.