NKL sezono starte – iš rankų paleistos rungtynės Vilniuje 0

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai penktadienį pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną. Jaunieji žalgiriečiai Vilniuje po dramatiškos kovos nusileido „Perlo Energijos“ komandai 78:81 (15:23, 26:20, 22:10, 15:28).

Kauniečiai sezone starte verčiasi be kelių traumuotų krepšininkų. Ilgam laikui yra iškritę Mantas Rubštavičius, Dominykas Stenionis, Matas Repšys, o neseniai čiurnos traumą patyrė ir Joshua Bonga, negalėsiantis žaisti 2-4 savaites.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinyje buvo įgiję dviženklį pranašumą (12:23). Visgi jaunieji žalgiriečiai atsitiesė: atsakė spurtu 14:4 bei antrojo ketvirčio viduryje po Liutauro Lelevičiaus dvitaškio pirmavo 37:33.

Prieš pat pertrauką vilniečiai persvėrė rezultatą 41:43, tačiau trečiajame kėlinyje svečiai iš Kauno vėl perėmė iniciatyvą bei vedami Ugniaus Jaruševičiaus ir L.Lelevičiaus kėlinį laimėjo daugiau nei dvigubai – 22:10, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 10 taškų pranašumą (63:53).
Likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos „Žalgiris-2“ pirmavo 71:59, tačiau išleido persvarą iš rankų.

Likus minutei Andreasas Kalogiros baudų metimais išlygino rezultatą – 75:75. Netrukus L.Lelevičius atsakė dvitaškiu (77:75), Adas Šimonis smeigė tritaškį su pražanga ir likus 27 sekundėms vilniečiai pirmavo (77:79).

Kitoje atakoje L.Lelevičius realizavo tik vieną baudą (78:79), vilniečiai suklydo ir suteikė šansą „Žalgiriui-2“ išplėšti pergalę, tačiau Tito Sargiūno dvitaškis nebuvo tikslus, A.Kalogiros sumetė baudas (78:81), o L.Lelevičiaus tritaškis, galėjęs išplėšti pratęsimą, tikslo nepasiekė.

„Žalgiris-2“: Liutauras Lelevičius 23 (5/7 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud., 5 atk. kam., 4 per. kam., 27 naud.), Motiejus Krivas 13 (5/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.), Ugnius Jaruševičius (4/5 dvit., 7 atk. kam.) ir Titas Sargiūnas (3/10 dvit., 5 rez. perd., 5 kld.) po 10, Kajus Kublickas 8 (3/9 dvit.), Gytis Nemeikša 7.

„Perlas Energija“: Jokūbas Rubinas 26 (6/7 dvit., 4/7 trit., 4 rez. perd., 25 naud.), Adas Šimonis 16 (3/6 trit., 4 per. kam.), Andreasas Kalogiros 12 (5/6 baud.), Augustinas Kiudulas 9 (4/7 dvit., 7 atk. kam.).