„Žalgiris-2“ iškovojo pergalę prieš „Ryto“ dublerius 0

„7bet-NKL“ čempionate paskutinių sekundžių trileryje pergalę iškovojo Kauno „Žalgiris-2“ (10-6). Vytauto Pliaugos auklėtiniai namie 78:75 (17:15, 19:22, 18:14, 24:24) įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“ (3-11).

Dominykui Stenioniui tai buvo pirmosios sezono rungtynės vilkint „Žalgirio-2“ marškinėlius. Įžaidėjas per 15 minučių pelnė 12 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo ir surinko 12 naudingumo balų.

Likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos po Jokūbo Rubino taiklaus tritaškio vilniečiai susikrovė rekordinį 7 taškų pranašumą (66:59), tačiau jau kitoje atakoje D. Stenionis taip pat atsakė tolimu metimu (62:66).

Netrukus Arno Adomavičiaus keli metimai skriejo pro šalį – kauniečiai tuo pasinaudojo ir vėl prisivijo varžovus (67:68).

Tiksint paskutinei minutei Titas Sargiūnas apsidairęs ir neradęs kam perduoti kamuolį, sėkmingai veržėsi pats, išvesdamas savo komandą į priekį (73:70).

Lemiamoje atkarpoje „Perlas Energija“ metikas Arnas Adomavičius mėgino tempti komandą ant savo pečių. Jis išprovokavo pražangą ir pataikė abu baudų metimus (72:73). Po kurio laiko tai pakartojo ir dar kartą (74:75).

Vilniečiai po šio epizodo specialiai prasižengė ir tai pasiteisino – Dovydo Butkos ranka sudrebėjo ir tik vienas baudos metimas pasiekė tikslą (76:74).

Per lemiamas 12 sekundžių Dastinas Morkūnas mėgino veržtis pats, bet po krepšiu strigęs į Kauno krepšininkų rankų mišką, prarado kamuolį. „Žalgiris-2“ kamuolį sugriebė ir šventė derbio pergalę.

Kauno komandai Motiejus Krivas per 17 minučių pelnė 17 taškų (8/9 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 25 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: M.Krivas 17 (11 atk. kam.), U.Jaruševičius 14 (7 atk. kam.), D.Stenionis 12 (4 rez. perd.), Dovydas Butka 9 (7 atk. kam.), T.Sargiūnas 7 (4 rez. perd.), L.Lelevičius 5, G.Nemeikša 4, E.Bartninkas 4, Dominykas Butka 2, M.Repšys 2, N.Montvila 2, J.Bonga 0.

„Perlas Energija“: A.Adomavičius 24, L.Valantinas 11, J.Rubinas 11.